LG'den Yeni Akıllı Ev Robotu: LG Hub Robot

LG’nin yeni ürünü akıllı evlerin vazgeçilmezi olacak. Yeni akıllı ev asistanı LG Hub Robot kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı.

LG'den Yeni Akıllı Ev Robotu: LG Hub Robot

Gelişen teknoloji ile birlikte robot teknolojileri de günlük yaşamımızın vazgeçilmez olduğu gerçeğini de beraberinde getiriyor. LG Electronics ilk önce CES 2017 fuarında tanıttığı akıllı ev asistanı LG HUB ROBOT ile etrafımızı saran Nesnelerin İnterneti (IOT) dünyasıyla kusursuz bir iletişim kurmak için eşsiz bir imkân sağlıyor. Birçok farklı akıllı ev ekosistemindeki cihazı bir araya getiren LG Hub Robot, Nesnelerin İnterneti konseptinin çok daha fazla kullanıcıya erişmesinde büyük bir rol oynuyor.

TASARIMI YENİLİKÇİ

Tamamen etkileyici bir tasarıma sahip olan LG Hub Robot, evinizdeki diğer akıllı cihazlara bağlanabilme özelliği ile büyük önem taşıyor. LG Hub Robot’un en önemli özelliklerinden biri ise Amazon Alexa tabanlı ses tanıma teknolojisine sahip olması. Böylece klima ya da kurutma makinesini sadece sözlü komutlarla kullanmanızı sağlayıp akıllı ev teknolojisini bir üst seviyeye taşıyor.

YÜZ TANIMA SİSTEMİNE SAHİP

LG Hub Robot, tüm aile bireylerinin rahatça kullanabilmesi için tasarlandı. Ekranda beliren yüz sayesinde, geniş bir duygu yelpazesi dahilinde hislerini ifade edebilmenin yanı sıra, hareket ettirilebiliyor ve döndürülebiliyor. Kendisine yöneltilen basit sorulara kafa sallamak gibi beden dili hareketleri ile yanıt verebilecek şekilde tasarlanan Hub Robot; eve gelen, evden ayrılan ya da uyuyan aile bireylerinin faaliyetlerinden de haberdar olabiliyor. Kamerası ve yüz tanıma sistemi sayesinde her bir aile üyesini tanıyıp, her biri için farklı bir selamlama kullanacak şekilde programlanabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 12:05
YORUM EKLE