Gmail Artık XP’de Olmayacak!

Dünyanın en çok kullanılan mail servisleri arasında yer alan Gmail, eski Windows kullanıcılarına hizmet vermeyi bırakıyor. Gmail artık Windows XP ve Windows Vista’da bulunan Google Chrome kullananlar için kullanıma sunulmayacak.

Gmail Artık XP’de Olmayacak!

Windows’un en popüler işletim sistemi arasında yer alan Windows XP’nin devri sona eriyor. Bilindiği üzere bazı uygulamalar ve Windows şirketi XP’ye desteğini azaltacağını belirtmişti. Alınan haberlerin ardından bir kötü haber de Google şirketinden geldi. Google şirketi yaptığı açıklamada Windows XP’ye desteğini azaltacağını belirtti. Bilindiği üzere Google şirketi daha önce XP’ye Google Chrome desteğini vermeyeceğini açıklamıştı. Şirket XP’ye yönelik tavrını kesin bir dille belirtmiş oldu.

GMAİL DESTEĞİ DE KALDIRILACAK

Windows XP’yi kullanan sayısı oldukça fazla. Yeni işletim sistemlerine alışamayan kullanıcılar tercihini XP’den yöne kullanıyor. Ancak Windows ve bazı uygulamalar desteğini gittikçe azaltmaya devam ediyor. Google şirketinden yapılan açıklamada Windows Vista ve Windows XP işletim sistemlerine Gmail desteğinin 11 Nisan 2017 tarihi ile biteceğini açıkladı. Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları artık Gmail uygulamasını kullanamayacak.

Google şirketinden yapılan açıklamada Chrome 53 ve daha eski sürümü kullananların Gmail’e girmek istediklerinde bir uyarı ile karşılaşacağı belirtildi. Gmail’i kullanmak isteyen kullanıcıların Aralık ayına kadar güncelleme yapması gerekiyor. Aksi taktirde Gmail uygulamasını kullanmaları mümkün olmayacak.

Google ve Windows’un ardından diğer önemli program yapımcılarının da XP ve Vista’ya olan desteklerini keseceği açıklandı.  

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 16:36
YORUM EKLE