Facebook’tan İş Bulma İmkanı

Artık Facebook üzerinden iş bulunabilecek. Facebook, işverenler için kendi sayfaları aracılığıyla iş imkanı verme imkanı sağlayacak. Jobs adı verilen yeni platformda; işveren ile iş arayan Messenger üzerinden görüşme sağlayabilecek.

Facebook’tan İş Bulma İmkanı

Facebook her geçen gün kendi bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Yıllardır en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, yenilikler yapmaya devam ediyor. Kullanıcılarının taleplerine göre yeni özellikler ekleyen Facebook, bilindiği üzere daha önce görüntülü konuşma, ürün satışı gibi özellikle sunmuştu. Facebook şirketi tarafından eklenen yeni Jobs özelliği ile artık iş bulma imkanı olacak. Uygulama içerisinden iş verenler kendi sayfası üzerinden ilan verebilecek. İş arayan vatandaşlar ise uygulama sayesinde başvuru yapabilecek. Başvurular ise işverene Messenger aracılığı ile ulaştırılacak. İşveren ve iş arayanlar istediği taktirde Messenger üzerinden görüşme sağlayabilecek.

UYGULAMA LİNKEDİN BENZERİ OLACAK

Uygulamanın ise Linkedin benzeri olacağı belirtildi. Ancak bilindiği üzere Linkedin uygulaması daha çok orta ve üst düzey şirketler ile yeteneklere hitap ediyordu. Ancak Facebook, Linkedin’den farklı olarak küçük ve orta düzey şirket ile yeteneklere hitap edecek. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan Jobs platformu, şimdilik sadece Amerika ve Kanada’da kullanılacak.

Uygulamanın diğer ülkelere ve Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak uygulama ile işverenler ve iş arayanların birbirlerine kolaylıkla ulaşması bekleniyor. Uygulama Amerika ve Kanada’da büyük ilgi gördü.

YORUM EKLE