Dünyanın Artık Hızlı Döndüğü Kanıtlandı! Zaman Artık Hızlı Akıyor! Bir Gün 24 Saatten Az Sürüyor!

Zaman hızlı mı akıyor gibi geliyor? Hızlı mı yaşlanıyoruz? Çocukluğunuz yada gençliğiniz daha dün gibi mi geliyor? Size öyle gelmiyor! Evet dünya artık hızlı dönüyor! Bilim dünyası, dünyanın kendi ekseninde son 50 yıla göre hızlı döndüğü konusunda uzlaştı! Yani zaman hızlı geçiyor lafı artık gerçek!

Dünyanın Artık Hızlı Döndüğü Kanıtlandı! Zaman Artık Hızlı Akıyor! Bir Gün 24 Saatten Az Sürüyor!

Son zamanlarda sizede zaman çok hızlı geçiyor gibi gelmiyor mu? 90'lar daha dün gibi mi? Çocukluğunuz, gençliğiniz sanki o kadar uzak değil ama artık çok mu uzak geliyor? Evet bunlar artık sadece edebiyat yada felsefi cümleler değil, dünya gerçekten artık hızlı dönüyor! Bilim insanları, Dünya'nın kendi ekseninde son 50 yıla göre daha hızlı döndüğünü kanıtladı.

Bilim dünyası, Dünya'nın kendi ekseninde son 50 yıldır hiç olmadığı kadar hızlı döndüğünü açıkladı. National Institute of Standards and Technology (NIST) tarafından yayımlanan rapora göre, Dünya son 50 yıldır hiç olmadığı kadar hızlı dönüyor denildi. Raporda bir günün artık 24 saatten daha kısa bir sürede tamamlandığına yer verildi.

Araştırmada, 19 Temmuz 2020 tarihinde bir günün 24 saatten 1,4602 milisaniye daha kısa sürdüğü kanıtlandı. Raporda, 19 Temmuz 2020'nin, 960’lı yılların sonlarından itibaren kayıtların tutulmaya başlanmasından bu yana saptanan en kısa gün olarak kayıtlara geçtiğine yer verildi..

Bir günün artık 24 saatten yaklaşık olarak 0,5 saniye daha kısa sürmesi kanıtlandı. Bu kulağa çok küçük bir fark gibi gelse de uydular, iletişim ekipmanları Ay, Güneş ve diğer yıldızların konumlarına göre belirlenen bir farki. Ve bu fark Güneş zamanı ile hizalanan gerçek zamana dayandığından ötürü milisaniyelik fark oldukça önemli.

SANİYELER DEĞİŞECEK Mİ?

Tabi bu araştırma yeni bir tartışmayı da getirdi. Bir günün artık 24 saatten yaklaşık olarak 0,5 saniye daha kısa sürmesi, saniyelerin değişip değişmeyeceği konusunda tartışma çıkardı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER