Apple Kablosuz Şarj Özelliği Getiriyor

Apple tarafından bu yıl çıkarılacak yeni ıphone modellerinde kablosuz şarj özelliğinin kullanılması bekleniyor.

Apple Kablosuz Şarj Özelliği Getiriyor

Teknoloji devi olarak bilinen Apple şirketi tarafında her yıl yeni akıllı telefon modellerinin piyasaya sürülmesi büyük dikkatle ve merakla bekleniyor. Bu süreç içerisinde ıphone marka telefonlarda yeni özelliklerin her üretimde farklı sistemlerin yer alması kullanıcıları da şaşırtmaya devam ediyor. Bu yıl çıkarılacak yeni telefon modellerinde ne gibi ayrıcalıklı özelliklerin bulunacağı merak edilirken bazı teknoloji kaynakları tarafından konu hakkında tüyolar verilmeye başlandı. 

Bu yıl Iphone tarafından çıkarılması beklenen yeni telefon modellerinde kablosuz şarj özelliğinin kullanılması bekleniyor. Bu durumda telefonların şarj kabloları derdinin tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. Daha önce saat şeklindeki ürünlerinde bu konuda bir çalışma yapılmış ve kablosuz şarj özelliğinin kullanıldığı açıklanmıştı. Ancak telefonlarında ilk kez bu sistemi kullanmaları bekleniyor. Nasıl şarj edileceği ve hangi ürünlerin kullanacağı teknoloji meraklıları tarafından merak ediliyor. 

Android telefonlarda ise bir süredir kablosuz şarj özelliklerinin kullanıldığı açıklanmıştı. Ancak Apple firması tarafından tüm teknolojik imkanların kullanıldığı ve bu süreç içerisinde sadece uzaktan şarj yöntemi hakkında çalışmaların başlatıldığı belirlendi. bu konuda yeni bir sistemin geliştirilmesi planlanırken telefonların belirli bir uzaklıktan dahi şarj edilebilmeleri sağlanacak. Bu sistemin pek çok alanda kolay kullanılabilir olmasından dolayı pek çok kişinin severek kullanacağı konuşuluyor. Konu hakkında şirket tarafından bir açıklama yapılmazken çalışmaların gizlilikle devam ettiği öğrenildi. 

YORUM EKLE