Apple'a Volkswagen'den İtiraf Geldi!

Apple'ın otomotiv sektörüne gireceğini açıklaması ile otomotiv sektöründe bir hareketlenme bekleniliyor.

Apple'a Volkswagen'den İtiraf Geldi!

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen Apple ile ilgili olan görüşlerini dile getirdi. Apple'ın önümüzde ki yıllarda otonom araç sektörüne gireceği konuşulurken, Volkswagen ise yeni rakip ile karşılaşacağı  için durumu biraz heyecanlı gibi duruyor. Apple'ın aynı zamanda araç üretimi için ise 2024 yılını seçtiği ve üreteceği araç içinde hazırlıklar yapmaya başladığı konuşulanlar arasında. Apple'ın çıkaracağı otonom araba ile, otomotiv sektöründe büyük bir hareketlenme yaşanılacağı ise öngörüler arasında. Volkswagen CEO'su ise Apple'ın otonom araba çıkaracağını öğrendikten sonra bu konu ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Apple'ın otonom araç sektörüne girişinin, otomobil sektöründe geleneksel rakiplerden daha büyük bir zorluk oluşturacağını belirten Vokswagen'in CEO'su Herbert Diess, profesyonel iletişim ağı olan LinkedIn'de, akıllı telefon üreticisi  konumunda olan Apple'ın tüketiciler için 2024 yılına kadar otonom araç geliştireceğine dair bu yönde çıkan haberlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Apple'ın otonom araç sektörüne girmesi ile birlikte, otomobil sektöründe gelenekselleşmiş rakiplerden daha büyük bir zorluk oluşturacağını belirten Volkswagen CEO'su Diess konuşmasında, araba sektörüne değişim ve sektörü hızlandıracak aynı zamanda yeni beceriler getirecek yeni rakiplerini beklediğini dile getirdi sözlerine ise şöyle devam etti, İnanılmaz değerleme ve kaynaklara neredeyse sınırsız bir şekilde erişim, kendilerinde büyük saygı uyandırdığını dile getirdi.

Apple'ın Otonom Araç İçin Hedefi 2024

Dünya basınında ise, Apple'ın, tüketiciler için otonom araç geliştirmeyi ve üretime geçmek için yaklaşık 3 yıl sonrasını yani  2024 yılını planladığını ve hedeflediğine yönelik haberler yer alırken, Apple'ın bir dizi eski Tesla yöneticisini de işe alarak enerji paketlerinin maliyetini daha aza indirgeyecek ve otomobil menzilini genişletebilecek kendi batarya teknolojisinide yeni otonom araç için geliştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Bu iddialar üzerine diğer otomotiv üreticilerinin konuya ilişkin yorumları ne olacak? Bu soruda merak konusu haline geldi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER