Android Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası 23 Mart Sorunu ve Çözümü

23 Mart Salı günü itibariyle birçok Android kullanıcısı 'uygulama durduruldu hatası' almaya başladı. Google servislerinde çökme sonrasında telefondaki uygulamaya giriş yapamıyorum diyen kullanıcılar sorunu nasıl düzeltebileceklerini merak ediyorlar.

Android Telefonlarda Uygulama Durduruldu Hatası 23 Mart Sorunu ve Çözümü

Günün ilk saatlerinden itibaren Android telefon kullanıcıları telefonlarında sorun yaşamaya başladı. Her marka, model için geçerli olmasa da birçok android kullanıcısı şikayetlerini sosyal medya platformları üzerinden paylaştı. Kullanıcıların yorumlarına göre Android telefonlarda uygulamalara giriş yapmaya çalışırken 'uygulama durduruldu' hatası veriyor. Akıllı telefonlarından Facebook, Instagram, Twitter ve birçok uygulamaya giriş yapmaya çalışan kişiler bu hatayla karşı karşıya kalmaktadır. Google servislerinde yaşanan bu sorunla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Android kullanıcıları ise sorunu nasıl çözebileceklerini merake diyorlar.

UYGULAMA DURDURULDU HATASI 23 MART

23 Mart Salı günü yaşanan uygulama durduruldu hatasının çözümü de yine sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşıldı. Sorunun çözümü için Google Play Store hesabınıza giriş yaptıktan sonra Android Sistem Webview programını kaldırmanız veya güncellemeleri geri almanız öneriliyor. Bu işlem sonrasında uygulama durduruldu hatasının çözüldüğü birçok kişi tarafından ifade edilmektedir.

Mobil bankacılık, kriptopara platformları gibi birçok uygulamaya giriş yapamayan kullanıcılar bunları uygulama bazlı zannetselerde yaşanan sorun tamamen Google servisleriyle alakalı bir durum. Yaşanan sorun sonrasında kullanıcılar arasında iOS-Android savaşı da tekrardan alevlendi. iOS platformunu tercih eden kullanıcılar, Android sistemin kötü yanlarına atıfta bulunarak yaşanan sorunların doğal olduğuna işaret etti.

23 Mart 2021 Salı günü yaşanan uygulama durduruldu hatası için Google'a tepkiler yükselmeye devam ediyor. Gözler Google cephesine çevrilmişken konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat bayar
Murat bayar - 3 hafta Önce

Ben google chrome u kaldirdim sorun düzeldi belki birinin işine yarar.

Kurtarıcı
Kurtarıcı - 3 hafta Önce

Arkadaşlar. android wiew falan diye bir şey var onu kaldırın düzeliyor. google play store da uygulamalarım a girin orda göreceksiniz kaldırın düzeliyor.

JG
JG - 3 hafta Önce

chrome güncelleme yaptım... ondan sonra problem bitti

Zeynep Taştan
Zeynep Taştan - 3 hafta Önce

Bende bu sorununu yaşadım cihazın bozulduğunu zannetttim burada biri chromeyi güncelledim oldu demiş bende güncelledim oldu çok teşekkürler.

aaa
aaa - 3 hafta Önce

hiç bir şeye giremiyorummm

Hikmet bayram
Hikmet bayram - 3 hafta Önce

Evet sorunun yaşandığı googl

Ilveit aio
Ilveit aio - 3 hafta Önce

Instegram imo mesenger outlook vb uygulamara giremiyorum

birisi
birisi - 3 hafta Önce

düzeldi valla , çok teşekkürler


SIRADAKİ HABER