Türkiye'de emekli vatandaşları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Meclis tarafından onaylanan uygulama kapsamında emeklilere ek ödeme yapılacak ve devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyası başlatılacak. Emekli vatandaşlar, kampanyadan yararlanmak için başvurularını yaparak nakit ihtiyaçlarını giderme fırsatı bulacaklar.

Yardım parası ödemesi: 4.200 TL ile 7.800 TL ödemeler Salı ve Cuma hesaplarda olacak! Yardım parası ödemesi: 4.200 TL ile 7.800 TL ödemeler Salı ve Cuma hesaplarda olacak!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları üzerinden emekli maaşı alan müşterilere devlet destekli ihtiyaç kredisi kullandırılacak. Bu kredilerden yararlanmak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Kredi başvuruları internet bankacılığı uygulamaları üzerinden yapıldığında sonuçlar 5 dakika gibi kısa bir sürede öğrenilebiliyor.

Emekli vatandaşlar, kampanya kapsamında 50 bin liraya kadar kredi kullanabilecekler. Kredi faiz oranları da oldukça düşük tutulduğu için, emekli maaşlarının yeterli gelmediği durumlarda ihtiyaçlarını karşılamak için bu kredileri kullanabilecekler. Ayrıca borç kapatma kampanyası da bulunuyor. Bu kampanya sayesinde, emekli vatandaşlar banka hesapları üzerinden kredi kullanarak diğer bankalara olan borçlarını kapatabilecekler.

Başvuru ve Kullanım Şartları

Emekli vatandaşlar, devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Öncelikle emekli maaşı Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank üzerinden ödenmelidir. Ayrıca kredi kullanmak isteyenlerin yaş sınırı ve kredi notu gibi belirli şartları da yerine getirmeleri gerekiyor.

Kredi başvuruları internet bankacılığı uygulamaları üzerinden yapılabiliyor. Başvurular sonrasında sonuçlar 5 dakika gibi kısa bir sürede öğrenilebiliyor. Onaylanan kredi tutarı banka hesabı üzerinden kullanılarak farklı bankalara olan borçlar kapatılabiliyor. Ayrıca borç kapatma kampanyası sayesinde emekli vatandaşlar düşük faiz oranları ile borçlarını kapatabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler.