Volkan Demirel’e Soruşturma Başlatıldı!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan basket maçında küfürlü tezahüratlarda bulunan ve rakip takıma yönelik hakaretlerde bulunan Volkan Demirel’e Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Volkan Demirel’e Soruşturma Başlatıldı!

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin ardından ne cezalar verileceği merak edilirken, bir soruşturma da Volkan Demirel’e geldi. Ülker Sports Arena’da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan maçta taraftar olarak maçı izleyen ve maç esnasında küfürlü tezahüratlarda bulunan Volkan Demirel için soruşturma başlatıldı. Yaptığı tezahüratlar sonucu Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosu savcıları Ahmet Arslan ve Ramazan Öksüz tarafından Volkan Demirel hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılıktan yapılan açıklamada Volkan Demirel hakkında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ne Dair Kanun’un 14.Maddesi gereğince soruşturma başlatıldığı belirtildi.

FEDERASYON SESSİZ KALDI

Öte yandan Volkan Demirel’in maç içerisinde yaptığı küfürlü tezahüratlara Türkiye Futbol Federasyonu sessiz kaldı. Daha önce Twitter üzerinden Fenerbahçe ile ilgili bir paylaşımı retweet yapan Felipe Melo’ya ceza verilmişti. Rakip takıma yönelik küfürlü tezahüratlarda bulunan Volkan Demirel hakkında herhangi bir işlem yapılmaması; taraftarları da sinirlendirdi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren taraftarlar, “Her konuda işlem yapan Türkiye Futbol Federasyonu, Volkan Demirel’in küfürlü tezahüratlarında neden sessiz kalıyor. Bu konuda bir işlem yapması gerekiyordu” açıklamasında bulundu.

Hakkında soruşturma başlatılan Volkan Demirel ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.  

YORUM EKLE