Van Persie'den olay hareket için açıklama!

Robin Van Persie, antrenman tesislerinde Beşiktaş maçı sırasında yaptığı el hareketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Van Persie'den olay hareket için açıklama!

Geçtiğimiz günlerde oynanan Ziraat Türkiye Kupası son 16 maçında Beşiktaş – Fenerbahçe maçında olaylar bitmek bilmiyor. Hollandalı yıldız Robin van Persie, Samandıra tesislerinde yaptığı açıklama ile siyah beyazlı futbolcu Oğuzhan ile ilgili açıklamalarda buldundu.

"OĞUZHAN BANA KÜFÜR ETTİ"

Maç başlangıcında seremoni sırasında kendisine küfür edildiği öğrenilen Persie, olay ile ilgili tepkili konuştu. Maç öncesi selamlaşma sırasında ortada hiçbir neden yokken kendisine Flemenkçe bir şeyler söylediğini belirten yıldız oyuncu, daha dikkatli dinlediğinde Oğuzhan’ın kendisine küfür ettiğini belirtti. Olayın şakadan ibaret olduğunu düşünen Persie, kafasını sallayıp “Ne yapıyorsun?” minvalinde soru sorduğunu söyledi. Oğuzhan’ın küfürlerine hala devam ettiğini belirten oyuncu, maç sırasında da hakaretlerin devam ettiğini dile getirdi. Bir pozisyon sırasında Oğuzhan’ın kendisinin yanına gelip, artık yaşlandın git yaşlılarla oyna tarzında hakaretler savurduğunu iddia etti.

"HOLLANDA'DA OLSA 1 AY CEZA ALIR!"

Maç öncesi ve maç sırasında kendisine yapılan hareketlerin hiç konuşulmadığına dikkat çeken Hollandalı yıldız oyuncu, Oğuzhan’ın maç boyunca kendisine burun kaldırma hareketi yaptığını da söyledi. Açıklamalarına devam eden sarı lacivertli futbolcu, bu hareketin Hollanda’da bir küfüre karşılık geldiğini söyleyerek bu hareketin Hollanda’da yapılsaydı 1 ay sahalardan men cezası alabileceğini de sözlerine ekledi. Kendisinin de golden sonra gol sevincini onun önüne kayarak gerçekleştirdiğini söyleyen van Persie, maç bitiminde siyah beyazlı ekibin futbolcusu Tosic’in kendisinin üzerine yürüdüğünü belirtti. Maç sırasında yaptığı hareketin taytını düzeltmek maksatlı yaptığını da söyleyen oyuncunun “Bunu her maç yaparım” dediği öğrenildi.

YORUM EKLE