Tolunay Kafkas'tan takım raporu!

Rodagella transferinin ardından takımın hala toparlanmadığını dile getiren deneyimli teknik adam, takım olarak toparlanmaya çalıştıklarını belirtti.

Tolunay Kafkas'tan takım raporu!

Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Tolunay Kafkas, antrenman öncesi açıklamalarda bulundu. Ara sezon transferinde 1,6 milyon Euro üzerine Mustafa Yumlu’ya karşılık Rodagella’yı verdikten sonra bu boşluğun hala doldurulamadığını itiraf etti. Kafkas sözlerine “Rodagella’nın transferi bizi oldukça sarstı. Kendimize gelmeye çalışıyoruz. Futbolda böyle şeyler oluyor. Kulübün maddi olarak rahatlaması için bu olayın gerçekleşmesi gerekiyordu. Artık bu şekilde önümüze bakacağız” şeklinde devam etti.

"BONSERVİS ÖDEYEBİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ"

Kulübün imkanları çerçevesinde yeni transfer edilen oyuncuları değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Biz oyuncu satın almak için bonservis ödeyebilecek bir takım değiliz. Mesela Olcan uzun bir süre ile uzak kalmıştı, o açığı kapatmak için canla başla çalışıyoruz. Bu işlerin bir anda gerçekleşebilmesi mümkün olmuyor. Bir talihsizliği de Larsson’da yaşadık. Kulübe katıldığı anda sakatlandı ve ameliyat geçirdi. Bizim için kilit bir oyuncu niteliğinde olan oyuncuyu bu şekilde görmek üzücüydü. Diğer bir yandan da Hasan Ali’yi maçlara hazırlama çalışıyoruz” dedi.

TAKTİKLER DEĞİŞKEN OLMALI

Tolunay Kafkas, kupa maçlarında takım üzerinde denenen 3-5-2 taktik sisteminin işe yarayıp yaramadığı hakkında gelen sorulara şöyle yanıt verdi: “Her maç aynı taktiği oynamak yerine, önümüzdeki rakip kimse ona göre taktik belirlemeyi tercih ederim. Bu olay Türkiye’de kolay olmuyor. Oyuncular mevcut taktikten yeni bir taktiğe geçişte çabuk kavrayamıyorlar” dedi.

Forvet hatlarında sıkıntı olduğunu dile getiren Kafkas, takımının savruk ve etkisiz oynadığını, santraforların beklenenleri daha azimli bir şekilde yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE