Spor Dünyasının 2020 Yılında Kaybettiği İsimler… Hüzün Dolu Bir Sene!

2020 senesi neredeyse tüm dünyada acı dolu anlar bırakarak geçti. Spor dünyasında da birbirinden değerli isimleri kaybettik. Herkesi derinden etkileyen yılın son gününde tüm dünyayı şoka uğratıp bu dünyadan uğurladığımız isimleri not yazdık. Aldığımız haberlerle hüzün dolduk. İşte bu yıl spor dünyasında kayıp verdiğimiz isimler…

Spor Dünyasının 2020 Yılında Kaybettiği İsimler… Hüzün Dolu Bir Sene!

2020’nin en önemli olaylarından Korona virüs nedeni ile yeterince zor geçen bu yıl kaybettiğimiz isimler ile birlikte daha da acı verdi. Maalesef 2020 senesinde sevdiğimiz birçok ismin ölüm haberleri ile sarsıldık. Öğrendiğimizde hüzünlenip bizi derinden etkileyen kayıp verdiğimiz efsaneler şu şekildeydi…

KOBE BRYANT’IN ŞOKA UĞRATAN HELİKOPTER KAZASI

26 Ocak 2020 tarihinde ilk şoku yaşamıştık. NBA ve Los Angeles Lakers’ın efsane oyuncusu 41 yaşında bir helikopter kazasında hayata gözlerini yummuştu. Kazada Bryant’ın 13 yaşındaki kızı da kaza sırasında hayatını kaybetmişti. Spor dünyası bu haber karşısında yıkılıp uzun süre yas tutmuştu.

FUTBOLUN EFSANE İSMİ: MARADONA

O kimilerine göre dünyanın en iyi futbolcusuydu. Diego Armando Maradona… Kalp ve akciğerlerinde yaşadığı problem nedeni ile 60 yaşında hayatını kaybeden Maradona, tüm dünyayı şoke etmişti. Kendi ülkesi Arjantin’de ulusal yas ilan edilmiş, tüm dünya bu haber karşısında hüzünlenmişti.

TRABZONSPOR’UN EFSANESİ ÖZKAN SÜMER

Trabzonspor’un efsane isimlerinden Özkan Sümer’i de maalesef bu yıl kaybettik. Bir süredir kanser tedavisi gören Sümer, teknik direktörlük, futbolculuk ve başkanlık görevlerini yerine getirmişti.

PAOLO ROSSİ

İtalya’nın efsane4 futbolcularından Paolo Rossi de bu sene 64 yaşında aramızdan ayrılmıştı. Rossii İtalya ve Dünya Kupalarına damga vurmuştu.

TÜRK SPORUNUN ACI SENESİ: EMRE VE DİLAY…

Uzun süredir kanser tedavisi gören Emre Gönlüşen, 9 Ağustos tarihinde hayatını kaybetmişti. Herkesin sevdiği bir isim Türk sporunun spikeri Gönlüşen 42 yaşındaydı…

Fenerbahçe tv sunuculuğu yapan , henüz 32 yaşında olan Dilay Kemer’in de acı haberi tüm Türkiye’yi derinden etkilemişti. Kemer uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

YALÇIN GRANİT,

PAPA DIOP,

OTTO BARIÇ,

RADOMİR ANTIC,

LORENZO SANZ,

JERRY SLOAN,

UTAH JAZZ VE MAXIM TSIGALKO DA BU YIL KAYBETTİĞİMİZ İSİMLERDİ…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER