Şekip Mosturoğlu’ndan Derbi Açıklaması

Fenerbahçe asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu. Pazar günü oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi, Advocaat ve Robin Van Persie ile ilgili uzun süre konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Şekip Mosturoğlu’ndan Derbi Açıklaması

Fenerbahçe asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. TFF ve Hukuk Kurulu’nda görev yaptığını belirten Mosturoğlu, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi için gerekenin yapılması gerektiğini belirtti.

KAMUOYUNA GÖRE KARARLAR ALIYOR

Federasyon hakkında da açıklamalarda bulunan Mosturoğlu, “Türkiye Futbol Federasyonu, son dönemde kamuoyuna, sosyal medya ve televizyondaki yayınlara göre zaman zaman belirlemelerde bulunuyor. Bu oldukça yanlış bir durumdur. Kuruma olan güveni azaltır.” dedi.

TOSİC KONUSU DİKKATE ALINMALI

Açıklamalarına devam eden Mosturoğlu, “Tosic konusu oldukça önemli. Kendisi maç içerisinde kırmızı kart görüyor. Sert ve kışkırtıcı hareketlerde bulunuyor. Ayrıca kırmızı kart yedikten sonra başkasının akreditasyon kartı ile girdiği belirtiliyor. Bu konuda TFF’nin özel olarak çalışması gerekiyor. Böyle bir durum varsa futboldan mene kadar gidebilir” dedi.

VAN PERSİE’YE CEZA VERİLMEYECEKTİR

“Maç içerisinde ciddi olaylar yaşandı. Tosic’ten sonra Van Persie’de kırmızı kart verilmesi gerektiğini savundular. Bu linç kampanyasıdır. Robin Van Persie ceza alacak bir şey yapmadı. Şahsi görüşüm böyle. Kendisinin ceza alacağını düşünmüyorum. Fikret Orman ise kupa için “süt kupası” demiş. Kendisi öyle deyince kupanın önemi azalmıyor. Kendisinin özrünü de ben şahsım olarak kabul ediyorum. Ancak kulübümüz ve yöneticilerimiz kabul eder mi, bilemem.”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:32
YORUM EKLE