Şekip Mansuroğlu, F.Orman'ın özrünü kabul etti

Fenerbahçe Spor Kulübü asbaşkanı Şekip Mansuroğlu, geçtiğimiz günlerde oynanan Beşiktaş derbisi sonrası Fikret Orman'ın özrüne karşılık bir açıklamada bulundu.

Şekip Mansuroğlu, F.Orman'ın özrünü kabul etti

Sarı lacivertli kulübün asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu Fenerbahçe TV’de olaylı derbi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Mosturoğlu, Fikret Orman’ın özür dilemesi üzerine bu özrü kabul ettiğini söyledi.

Mansuroğlu yaptığı açıklamada “Türkiye Futbol Federasyonu ve Hukuk Kurulu’nda görev yaptım. Sevk ile alakalı konularda çeşitli tecrübelerimiz oldu. Bu tecrübelerde raporlar toplanır, disiplin suçu işleyenler tek tek tespit edilir” dedi. Açıklamalarına devam eden asbaşkan, “Biz o zamanlar kurul olarak toplanıyorduk. Eğer böyle bir durumda kalınırsa görüntü ve seslerle olay ispatlanır” dedi.

"TOSİC İLE ALAKALI BİR RAPOR ULAŞMADI"

Olay yaratan konularda TFF’nin harekete geçtiğinin altını çizen asbaşkan, bu hareketin yeterli mi yoksa yetersiz mi olduğunun tartışılabilecek bir durum olduğunu belirtti. Temsilcilik kurulu, Beşiktaş maçı içinde bir kere öldürme olayı olduğunu söyleyen Mosturoğlu, “O dönem komite başkanıydım ve temsilcinin raporu namusudur. Eğer hiçbir şey görmediyse temsilcilik yapmıyordur. Tosic ile alakalı bir rapor bize ulaşmadı” dedi.

Fikret Orman hakkında da, “Fikret Orman’ı ilgiyle dinledim, kendi adıma özrünü kabul ediyorum, ancak kulübüm kabul eder mi bilemiyorum” dediği öğrenildi. Van Persie’nin pozisyonu için de sarı karttan fazlasının kabul görmeyeceğini belirten yönetici, TFF’nin 36’dan sevk etse görüntüleri delil olarak kullanamayacağının altını çizdi. Daha önce de Emre Aşık ile Mert Nobre arasında bir kavga olduğunu söyleyen yönetici, Emre’nin yanlış bir hareket yaptığını ve 3 maç sahalardan men edildiğini hatırlattı.

YORUM EKLE