Robin van Persie'yi mahkemeye verdi!

Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Fenerbahçe - Beşiktaş ile karşılaşmıştı. Olaylı geçen derbiden sonra çok konuşulan van Persie'nin hareketi, Avukat Ömeralp Pulatoğlu'nun savcılığa suç duyurusunda bulunmasına neden oldu.

Robin van Persie'yi mahkemeye verdi!

Ziraat Türkiye Kupası son 16 mücadelesinde Beşiktaş ile Fenerbahçe, 5 Şubat günü Vodafone Arena’da karşılaşmışlardı. Karşılaşma Sarı lacivertli ekibin 1-0’lık üstünlüğü ile sonuçlanmıştı. Skordan ziyade büyük derbi, yaşanılan olaylar ile gündeme geldi.

Sarı lacivertli ekibin Hollandalı yıldız oyuncusu Robin van Persie’nin dil çıkarması ve elini şortun içerisine sokması büyük ses getirmişti. Bu olaylar üzerine Avukat Ömeralp Pulatoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayetçi oldu.

"TAHRİK AMACI TAŞIYOR"

Dilekçesinde birçok ifade yer alan Pulatoğlu, sporsever insanların televizyon ekranlarında ve stadyum içerisinde maç izledikleri sırada, van Persie tarafından uygunsuz biçimde hareketler sergilediğini belirtti. Türkiye’den ziyade Hollanda da bile küfür niteliği taşıdığını vurgulayan dil hareketinin, taraflarlar tarafından büyük tepki oluşturduğunun altını çizen Pulatoğlu, aynı maçta elini şortun içerisine sokarak stadyumdaki ortamın gerilmesine sebep olduğunu belirtti. Tahrik amacı taşıdığını söyleyen ve bu durumdan rahatsız olduğunu dile getiren Avukat Ömeralp, oyuncu van Persie’den şikayetçi oldu.

Fenerbahçe’li oyuncunun yapmış olduğu hareketler sonrası olayların çığrından çıktığını söyleyen avukat, Persie’nin adam yaralamaya kadar uzanan olaylar zincirinin önemli bir halkası olduğunu ifade etti. Ömeralp Pulatoğlu “Kişilerin huzurunu bozma, hakaret, tahrik, düşmanlığa tahrik, kanunları es geçme, hayasızca hakaret etme” gibi suçlardan dolayı şüphelinin cezalandırılmasını dilekçe ile sundu.

NOUMA'YI DELİL OLARAK SUNDU

Dilekçede delil olarak da Beşiktaş’da bir dönem oynamış Fransız oyuncu Pascal Nouma’yı gösteren avukat, geçmişte yaşanan benzer bir olayı da beraberinde sundu.

YORUM EKLE