Mesut Özil Kariyerinde Geriye Adım Attı!

Lukas Podolski, Mesut Özil'in Fenerbahçe transferi hakkında değerlendirmeler yaptı ve Özil'in kariyerinde geriye doğru bir adım attığını belirtti.

Mesut Özil Kariyerinde Geriye Adım Attı!

Podolski, Mesut Özil’i kızdıracak bir yorum yaptı. Fenerbahçe taraftarlarını ve Özil’i kızdıracak olan yorumunda Podolski, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi hakkında kariyerinde geriye doğru bir adım attığını söyledi. Lukas Podolski, Antalyaspor’un Alman yıldız ismi. Yaptığı değerlendirmede Mesut Özil’in transferi hakkında konuşan Polonya asıllı tecrübeli oyuncu, Özil’in Arsenal’den Fenerbahçe’ye gelmesi ile ilgili olarak kariyerinde geriye doğru adım attı sözlerine yer verdi.

Takım Arkadaşı Mesut Özil’in Fenerbahçe Transferini Yorumladı

Süper Lig takımlarından olan Antalyaspor'da forma giyen Lukas Podolski, Özil’in transfer haberi hakkında yorumlarda bulundu. Polonya asıllı tecrübeli oyuncu Bild’e verdiği ropörtajda çok konuşulacak ifadelere yer verdi.

Türkiye’de Oynayacak Olması Beni Mutlu Ediyor

Konuşmasına Mesut Özil’in Türkiye’de oynayacak olmasından mutlu olduğunu belirterek başlayan Lukas Podolski, Özil’in de hemen fark edeceği gibi Süper Lig’de oynanan maçların kaotik olduğunu, duyguların sahada hükmettiğini ve fazla sayıda faul olduğunu söylerken hakemlerin de oyunu sıklıkla kestiğini bu yüzden oyunların kısa süreli olduğunu açıkladı. 90 dakikalık maçta 60 dakikadan daha az sürede topun oyunda kaldığını açıklayan Lukas. Süper Lig için İngiltere’den daha zor değil cümlelerini kurdu.

Kendimizi Kandırmayalım

Polonya asıllı Alman futbolcu Lukas Podolski, konuşmasına kendimizi kandırmayalım şeklinde başlayadığı cümlesine, Arsenal gibi bir kulüpten ayrılıp Fenerbahçe’ye transfer olmak tabii ki geriye doğru atılmış bir adımdır dedi.

Türkiye uluslararası bağlantılarını kaybetti

Türkiye Ligi’nin son yıllarda ne yazık ki uluslararası bağlantılarını kaybettiğini düşündüğünü söyleyen Podolski, Ukrayna ve Avusturya gibi ülkelerin Türkiye’yi geçtiğini ifade etti ve geçtiğimiz sezonda Türk takımlarının, UEFA’da 10 senedir elde ettiği puandan daha az puan aldı sözlerini söyledi.

Lukas Podolski kimdir?

4 Haziran 1995 tarihinde Polonya’da doğmuştur. Tam adı Lukas Josef Podolski olan futbolcunun babası da profesyonel futbolcu olan Waldemar Podolski’dir. Annesi ise hentbol oyuncusu olan Krystyna Podolski’dir. Anne ve babası Lukas Podolski 5 yaşında iken Almanya’ya göç etmiş ve Alman vatandaşı olmuşlardır. Podolski’nin, Jugend 07 Bergheim takımının altyapısına 1991 yılında başladığı ve 1995 tarihinde Köln’ün altyapısına geçtiği bilinmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER