Mesut Özil Dünya Basınında! Fenerbahçe’ye Transfer

Mesut Özil Arsenal ile olan ilişiğini kesip Fenerbahçe'ye transfer oluyor.

Mesut Özil Dünya Basınında! Fenerbahçe’ye Transfer

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferini taraftarlar heyecan içinde bekliyordu. Sona gelinen transferde Özil ve ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş hazırlıkları yaptığı öğrenildi. İngiliz kulübü ile bağlarını koparmaya hazırlanan futbolcu İstanbul’a geldiği zaman 3.5 yıllık sözleşmesini Fenerbahçe ile imzalayacak. Mesut Özil’in bu hamlesi dünya basınında da yer aldı. “The Sun” isimli gazete Özil hakkında Arsenal’den dışlandığını ve Fenerbahçe ile 3 buçuk yıl sürecek anlaşma imzaladığını yazdı. “Mirror” isimli gazete ise futbolcunun Arsenal’de yaşadığı kabusa son verdiğini ve Fenerbahçe ile anlaşma yaptığını duyurdu. İşte tüm dünyadan Msut Özil ve dünya basını…

Çok sayıda taraftarları bulunan Fenerbahçe ile üç buçuk yıllık bir anlaşma yapacak olan Mesut Özil’in bu haberi dünya basınına da yansıdı. Dünya manşetleri de Özil’in transferinden bahsederken Fenarbahçe ile olan anlaşmalarından bahsetti.

Südwest Presse’nin ise futbolcu için İstanbul’a dönüyor yorumunu yaptığı görüldü. İngiliz basını da bu haberi ilgi ile karşılaşırken manşetlerde Özil ve transferine geniş ölçüde yer verdi. The Sun Gazetesi Türkiye’de yapılan haberleri örnek göstererek Özil’in Arsenal’den dışlandığını ve Fenerbahçe ile üç buçuk yıl süre ile geçerli olacak anlaşma sağladığını yazdı.

Mİrror Gazetesi, Özil’in Arsenal’de kabus yaşadığını belirterek Fenerbahçe’ye gittiğini bildiren yazı yazdı. Haberine Fenerbahçe’nin tek olmadığını belirterek devam eden gazete ABD Ligi takımlarından olan DC United’ın da Özil’i istediği hakkında yorumlarda bulundu.

Hollanda ise De Telegraaf’ta yıldız oyuncu Mesut Özil’in yedi buçuk yıllık Arsenal macerasının sonuna geldiğini ve Fenerbahçe’ye transfer olduğunu duyurdu.

Son Günler

Özil ailesi ile birlikte Türkiye’ye kesin dönüş hazırlıklarını sürdürürken İngiliz kulübü ile olan bağlarını kopardığında İstanbul’a dönerek Fenerbahçe takımı ile 3 buçuk yıl süre ile anlaşma imzalayacak. Mesut Özil Fenerbahçe’ye geldiğinde forma numarası 19 olacak. Futbolcu, Exxen-Acun Ilıcalı sponsorluğunda Fenerbahçe takımına transfer olacağını bildirmişti. Özil şu anda Londra’da ve ülkesine dönüş hazırlıkları yapmıyor. Edinilen bilgiler arasında Özil’in İngiliz kulübü ile bağını kesebileceği de bilinmekte.

Futbolcu hakkında giyeceği numaranın 67 olduğu konuşulsa da 19 numara da konuşulan ihtimaller arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER