Mehmet Topal Caner'le konuştu

Olaylı Ziraat Türkiye Kupası son 16 derbisinde gelişmeler hala sürüyor. Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal, olaylar sonrası Caner Erkin'i arayarak sitemde bulundu.

Mehmet Topal Caner'le konuştu

Geçtiğimiz günlerde oynanan Ziraat Türkiye Kupası son 16 maçlarında Fenerbaçe ile Beşiktaş karşı karşıya gelmişti. Olaylı geçen mücadelede birçok oyuncu profesyonellik dışı hareket sergileyerek tartışmaların odak noktası haline gelmişti. Derbide yaşanan olaylardan hemen sonra profesyonel milli oyuncuların kendi aralarında telefon görüşmeleri yaparak durumu değerlendirdikleri öğrenildi. Beşiktaş’ın kendi sahasında oynanan mücadele sonrası sarı lacivertli ekibin en çok dikkatini çeken, kara kartallardan Caner Erkin’in birçok futbolcuya hakaret etmesi oldu. İddiaya göre Caner, Hasan Ali Kaldırım başta olmak üzere, Robin van Persie ve Dick Advocaat’e hakaretlerde bulundu. Fenerbahçeli futbolcular bu durum ile ilgili, “Caner ile birlikte yıllarca mücadele verdik, yapılanlar yanlış” ifadelerini kullandı.

Mehmet Topal’ın , gerçekleşen olayların ardından Caner Erkin ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve “Biz takım arkadaşı değil miydik? Niçin bu olayların içerisinde yer aldın? Senin olayı yatıştırman gerekirken olayı büyüttün” dediği öğrenildi.  Bu konuşma sonrası Caner Erkin’in de cevap olarak “van Persie’nin yapmış olduğu hareket herkesin gergin olmasına zemin sağladı, olaylar yaşandıktan sonra sakin bir şekilde düşününce hepimiz üzülüyoruz” dediği öğrenildi.

Bir iddiaya göre Caner’in tecrübeli teknik direktör Advocaat’e küfür etmesinin tek sebebi, Caner’in Inter’de oynadığı dönemde Fenerbahçe’ye tekrar dönmek istediği ve teknik adamın bu görüşe olumlu bakmadığından dolayıydı. Alper Potuk ile Oğuzan Özyakup arasında yaşanan gerginlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Oğuzhan’ın  Alper’e “Bütün pozisyonlarda hakemle fazla diyalog halinde oldun, bana bağırdığın için gerildim” dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 12:02
YORUM EKLE