Krasic Korkusu Fenerbahçe’yi Sardı

Fenerbahçe’de bir süredir kadro dışı olan Emenike ve Van de Wiel’in affedilmesi sürpriz bir etki yarattı.

Krasic Korkusu Fenerbahçe’yi Sardı

Teknik Direktör Dick Advocaat’ın raporu doğrultusunda kadro dışı bırakılan Van der Wiel ve Emmanuel Emenike affedildi. Ancak bu kararın alınmasının sebebi geçmişteki örnekler. Bu örnek ise, 2013-2014 sezonun bir şey yapmadan geçiren ve tüm sezonu Dereağzı tesislerinden takımdan ayrı çalışarak geçiren Krasic oldu. Sırp yıldız o dönem Atakımdan uzak ve oturduğu yerden yüksek maaş alıyordu ve hiçbir talibi yoktu. O neden aynı durumu yaşamamak için oyuncular affedildi.

DEVRE ARASI GİDECEKLERDİ
Emenike ve Wiel’in devre arasında kulüp bulamamaları da öne çıkarıldı. Sezon sonuna kadar en az 5 ay Dereağzı’nda oyuncuların aynı maaşlarına devam edecek olmalarının maddi külfet yaratacağı dikkati çekti. Kadroya yeniden kazandırılmasının en makul çözüm olacağı tespit edilirken, sezon sonuna kadar verim alınabilmenin yolları aranacak. Öte yandan, son 3 sezonda Fenerbahçe’de buna benzer durumlar yaşandı. 2013’ten itibaren Milos Krasic başta olmak üzere Semih Şentürk ve Serdar Kesimal gibi isimler, kadro dışı bir şekilde maaşlarını aldı. 3 futbolcu için kasadan toplam 6 milyon euroya yakın para harcanmıştı.

SOW’UN OYNAMASI GARANTİ
Sol uçta Sow'un forması da garanti gibi. Hollandalı teknik direktörün sol bekte Hasan Ali-İsmail Köybaşı tercihinde ise kararsız olduğu öğrenildi. Affedilen Emenike ve Van der Wiel'in ise derbinin kadrosuna alınıp alınmayacakları merak konusu.

KORKMAYACAĞIZ
Dick Advocaat, pazar günkü dev maç için, "Her şeyimizi sahaya yansıtmalıyız. Agresif oynayacaklar ama biz korkmayacağız" dedi. Sarı-lacivertli ekipte Dick Advocaat da dün takımla bir toplantı yaptı. Beşiktaş'ın ligde lider olmasının rastlantı olmadığını, rakiplerinin çok iyi futbol oynadığını öğrencilerine aktaran Hollandalı çalıştırıcı, "Beşiktaş kendi sahasındaki maçlarda gücünü ikiye katlıyor. Taraftar desteğini arkalarına alarak bize karşı da çok agresif oynayacaklar. Korkacak değiliz. Sonuçta turu geçen takım tek maçta belli olacak ve biz her şeyimizi sahaya yansıtmalıyız" diye konuştu. Güçlerini ekonomik kullanmaları gerektiğini, iyi savunma yapıp sabırla hücum etmeleri gerektiğini belirten Advocaat, "Özellikle ilk yarıya çok dikkat etmeliyiz. İlk golü bulursak tur bize yaklaşır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE