Kasımpaşa hükmen mağlup sayıldı!

Spor Toto Süper Lig'de 30 Ocak tarihinde karşılaşan Adanaspor - Kasımpaşa maçıyla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Kasımpaşa'nın sahaya belirlenen sayının üstünde yabancı futbolcu ile çıkması nedeniyle hükmen mağlup sayıldığı öğrenildi.

Kasımpaşa hükmen mağlup sayıldı!

Spor Toto Süper Lig'de oynanan Adanaspor-Kasımpaşa maçında, Kasımpaşa'nın talimatlardan fazla yabancı oyuncu ile sahada olması nedeniyle hükmen mağlup sayıldı.

İşte PFDK'nın kestiği ceza ile ilgili açıklaması:

"KASIMPAŞA A.Ş.'nin, 30.01.2017 tarihinde oynanan ADANASPOR A.Ş. - KASIMPAŞA A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, müsabaka isim listesinde yabancı uyruklu futbolcuların TFF tarafından belirlenmiş sayıdan fazla olmasından dolayı Futbol Müsabaka Talimatı'nın 22/d Maddesi uyarınca (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA, (oybirliği)

Aynı müsabakada KASIMPAŞA A.Ş.'nin, resmi müsabakalarda düzenlenen 18 kişilik müsabaka isim listesinde en az 7 Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcunun bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği) ile karar verilmiştir."

YORUM EKLE