Hamza Hamzaoğlu’na Olympiakos’tan Teklif

Bir dönem Galatasaray’ı ve Bursaspor’u çalıştıran tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu hakkında yeni bir iddia geldi. Alınan bilgilere göre Yunanistan Ligi ekiplerinden Olympiakos’un Hamza Hamzaoğlu’na teklif gönderdiği belirtildi. Olympiakos’un teknik direktör adayları arasında Hamza Hamzaoğlu da bulunuyor.

Hamza Hamzaoğlu’na Olympiakos’tan Teklif

Yunan basınından Hamza Hamzaoğlu ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Yunanistan’ın önde gelen gazetelerinden Gazzetta, Hamza Hamzaoğlu’nun Olympiakos’un hedefleri arasında yer aldığını belirtti. Sportif direktör Christian Carembeu’nun teknik direktör adayları arasında bir dönem Galatasaray’ı çalıştıran Hamza Hamzaoğlu da yer alıyor. Bilindiği üzere Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’da kısa süre içerisinde 3 kupa kazandırmıştı. Daha sonra Bursaspor’a geçiş yapan tecrübeli teknik adam istenilen performansı gösterememiş ve takımdan ayrılmıştı. Alınan bilgilere göre Olympiakos’un hedefinde Hamza Hamzaoğlu bulunuyor.

GÖRÜŞMELER OLUMLU GİDİYOR

Öte yandan Olympiakos takımı 54 puan ile Yunanistan Ligi’nde liderliğe oynuyor. Ligde 17 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilgi alan Olympiakos, tecrübeli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Alınan bilgilere göre Olympiakos Sportif Direktörü Carembeu ile Hamzaoğlu’nun görüşme sağladığı ve olumlu olduğu belirtildi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun görevi kabul etmesi durumunda Yunanistan Ligi’nde şampiyonluğa oynayan Olympiakos takımının yeni teknik direktörü olabilir.

Teknik direktörlük görevine başlaması durumunda Hamza Hamzaoğlu, Türkiye tarihinde ilk kez bir Türk hoca Yunan takımı çalıştırmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 22:37
YORUM EKLE