Galatasaraylı Yöneticinin İstifası Bekleniyor

Katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeni ile yönetimden oldukça büyük bir ültimatom alan Galatasaraylı yönetici Levent Nazifoğlu’nun istifası bekleniyor.

Galatasaraylı Yöneticinin İstifası Bekleniyor

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Levent Nazifoğlu, Galatasaray yönetimi ile karşı karşıya geldi. Katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeni ile Dursun Özbek’in tepkisini çeken Nazifoğlu, başkan Dursun Özbek’in telefonu sonrasında Trabzon deplasmanına gelmedi.

YAPTIĞI AÇIKLAMALAR BAŞINA BELA OLDU

Galatasaray yönetiminin son derece rahatsız olduğu konu, Levent Nazifoğlu’nun katıldığı bir televizyon kanalında sürekli açıklama yapmasıydı. Yönetim kurulu toplantılarında sık sık Nazifoğlu için, “Galatasaray’ı doğru şekilde temsil edemiyor” eleştirileri yapıldı. Nazifoğlu’nun, 1-0 kaybedilen Beşiktaş derbisi sonrası Igor Tudor için, “Ben hoca değişikliği olduğu taktide en az 2-3 hafta puan kaybedebileceğimizi söylemiştim” diye konuşması ve Antalyaspor karşılaşmasının ardından aynı TV kanalına Ultraslan taraftar grubunu hedef alan açıklamalar yapması bardağı taşırdı.

Galatasaraylı raftar gruplarının Levent Nazifoğlu’nun sözleri üzerine çok sert bir bildiri yayınlayıp Dursun Özbek ve yönetimini istifaya davet etmesi ipleri iyice gerdi. Özbek bunun üzerine kendisine konuşma yasağı getirdi. Levent Nazifoğlu’nun, yönetimde yıldızının barışmadığı ve tartıştığı isim ise ‘taraftardan sorumlu yönetim kurulu üyesi’ Alper Narman idi. Başta Narman olmak üzere birçok yönetici, Nazifoğlu’nun görevden alınması ya da istifa etmesi gerektiğini başkan Özbek’e iletti. Bu görüşü savunan yöneticiler, “Levent Nazifoğlu, Mali Genel Kurul’dan önce görevden alınmalı. Yoksa onun yüzünden çok fazla eleştiri alırız” diye açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 11:35
YORUM EKLE