Galatasaray’da Igor Tudor’un Alacağı Ücret Belli Oldu

Galatasaray Spor Kulübü, Jan Olde Riekerink ile yolları ayırdıktan sonra Igor Tudor ile anlaşma sağladı. Galatasaray yönetimi Igor Tudor ile 1,5 yıllığına anlaştı. Galatasaray’dan yapılan KAP açıklaması sonrası teknik direktör Igor Tudor’un ne kadar para kazanacağı da belli oldu.

Galatasaray’da Igor Tudor’un Alacağı Ücret Belli Oldu

Galatasaray’da teknik direktör arayışı sona erdi. Son dönemde alınan kötü sonuçlar sonrası taraftarın tepkisinin farkında olan Galatasaray yönetimi, teknik direktör Jan Olde Riekerink ile yolları ayırdı. Galatasaray yönetimi Riekerink’in ardından Kardemir Karabükspor’un teknik direktörü Igor Tudor ile anlaşma sağladı. Igor Tudor’un sözleşmesinde yer alan serbest kalma ücretini ödeyen Galatasaray yönetimi Igor Tudor’u Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Yapılan yeni sözleşme ile teknik direktör Igor Tudor’un alacağı ücret de kesinleşmiş oldu. Igor Tudor, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katıldığı taktirde 200 bin Euro ücret alacak, ön elemeye katılım hakkı kazandığı taktirde 100 bin Euro, Türkiye Kupası kazanıldığı taktirde de 50 bin Euro prim ödemesi yapılacak.

Galatasaray tarafından KAP’a yapılan bildirim şu şekilde;

“Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü için Şirketimiz ile Igor Tudor arasında 2016-2017 sezonu kalan kısmı ve 2017-2018 sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma kapsamında;

2016-2017 sezonu için 400.000 Euro

2017-2018 sezonu için de 1.000.000 Euro ödemesine karar verilmiştir” denildi.

Galatasaray ile Igor Tudor, 16 Şubat 2017 günü saat 15:30’da sözleşme imzalayacak.  

YORUM EKLE