Galatasaray’a Salon Müjdesi Geldi!

Bir süre önce divan kurulunda görüşülen basketbol salonu için müjdeli haber geldi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın yanına yapılacak olan basketbol salonunun temel atma töreni martta yapılacak. Başkan Özbek bütün detayları divan kurulunda verecek.

Galatasaray’a Salon Müjdesi Geldi!

Başkan Dursun Özbek’in Galatasaray Divan Kurulu toplantısında haberini verdiği salon projesinde sona gelindi. Bilindiği üzere Dursun Özbek, yaptığı açıklamada Türk Telekom Arena’nın yanına bir basketbol salonu yapmayı planladıklarını belirtmişti. Bir süredir devam eden çalışmaların ardından Galatasaray Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinleri aldı.

MART AYINDA TEMEL ATILACAK

Gerekli izinlerin alınmasının ardından salon inşaatına kısa süre içerisinde başlanacak. Alınan ilk bilgilere göre basketbol salonunun inşaatının Mart ayı içerisinde başlaması bekleniyor. 15 bin kişilik kapasitesi olacak salon, çok amaçlı olacak. Öte yandan içerisinde mağaza ve alışveriş birimlerinin olacağı salon için gerekli destekler alındı. Başkan Dursun Özbek, salonun yapımında gerekli olacak sponsorları ve para akışını çözdü. Salon yapımında Galatasaray’ın cebinden beş kuruş para çıkmayacak. Salonun ismi ise sponsor firmanın adı olacak.

Diğer yandan Galatasaray Spor Kulübü, Türk Telekom Arena’nın stadyum çatısını da kapatmayı planlıyor. Salon inşaatı başladıktan sonra GSGM ile sorunları halletmek isteyen Galatasaray, stadın çatı sorununu da çözmüş olacak. Ayrıca stadın dış cephesinde de bazı değişikliklerin yapılması planlanıyor.

YORUM EKLE