Galatasaray UEFA'ya Şikayet Edilecek

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, yaşanan son gelişmelerden sonra hukuki yolların aranacağını. Gererkirse UEFA'ya ve TFF'ye şikayet edeceklerini belirtti.

Galatasaray UEFA'ya Şikayet Edilecek

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Radyospor isimli bir radyo kanalında canlı yayına katılarak çeşitli açıklamalarda bulundu.

Ferudun Tankut, Igor Tudor’un Galatasaray’a olaylı bir şekilde gitmesi üzerine talimat verdiğini, Türkiye Futbol Fedarasyonu’na hem de UEFA’ya şikayet için çalışmaları başlattığını belirtti. “Yalnız hocaya da değil, Galatasaray Başkanı ve yöneticilerine de kırgınım. Beraber çalıştığımız hocayı içeriden ayartarak oraya götürmek yakışmadı. Bunlar tarihe kara leke olarak düşecek ve yıllarca konuşulacak bir olay olacak” dedi.

KARABÜKSPOR'A SAYGISIZLIK

Transferin 2 gün önceden bitirdiklerini duyduklarını belirten Tankut, olayın gizli kalması için çaba gösterildiğini ve yalan söylendiğini belirtti. Hoş olmayan şeyler yaşadıklarını belirten Tankut, iki tarafında çıkıp “Evet biz görüştük, imzayı attık ve anlaştık” demeleri gerektiğini söyledi. Galatasaray Camiasına saygılı olduklarını ama bu yaşanan son gelişmeden sonra sarı kırmızılı Başkan’a ve yöneticilerine hiçbir şekilde saygı göstermeyeceklerini belirten Tankut, yaptıkları hareketin Karabükspor’a saygısızlık olduğunu belirtti.

Tankut, açıklamalarına “Tudor’u hoca olarak getirdiğimizde kimse onu tanımıyordu, Karabükspor’un durumu iyiyse bizim de etkimiz var” dedi. Transfer işlerini kendilerinin gerçekleştirdiğini belirten Tankut, her şeyin hocaya bağlanmaması gerektiğini söyledi.

38 yaşındaki teknik adam Yugoslavya doğumlu, profesyonel futbolculuk kariyerine Hajduk Split’te başlayan Tudor, 99 yılında Juventus’da oynadı. Kariyerini yine Hajduk’ta bitirme kararı alan Tudor, teknik direktörlük kariyerine yine Hajduk’da başladı. PAOK’un teknik direktörlüğünü üstlendikten sonra Kardemir Karabükspor ile anlaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 12:12
YORUM EKLE