Galatasaray Levent Nazifoğlu İstifasını KAP'a Bildirdi

Galatasaray Spor Kulübü, yaptığı resmi duyuru ile yönetim kurulundaki Levent Nazifoğlu’nun istifa ettiğini duyurdu. Yerine bir kişinin getirildiğini ve bu seçimin genel kurul onayına sunulacağı belirtildi.

Galatasaray Levent Nazifoğlu İstifasını KAP'a Bildirdi

Galatasaray, yaptığı resmi açıklama ile yönetimde görev alan Levent Nazifoğlu ile yollarını ayırdığını duyurdu. Galatasaray’ın Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama şu şekilde:  

“Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Levent Nazifoğlu 20.03.2017 tarihi itibariyle, Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etmiştir. Yönetim Kurulumuz istifa ile boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine Türk Ticaret Kanunu'nun 363 üncü maddesi kapsamında, yasal şartları haiz, yeni bir üye seçip ilk genel kurulun onayına sunacaktır.”

"FUTBOLLA İLGİLENMEK İSTEMİYORUM"

Levent Nazifoğlu geçtiğimiz günlerde istifa edeceğini açıklamış ve bir konuşma gerçekleştirmişti. Nazifoğlu yaptığı açıklamada “Köşeme çekilip, futbolla ilgilenmek istemiyorum. Ben karıştıracağım kadar ortalığı karıştırdım. Teknik direktörlüğü değişiminde Tudor ile ilgili hiçbir olumsuz görüşüm yok. Sadece yeni gelecek hocanın 3-4 hafta uyum süreci geçireceğini ve bu sürecin bizi şampiyonluk yarışından koparacağı yönünde görüşüm oldu.” demişti.

Açıklamanın devamında şöyle konuşan Nazifoğlu “4 milyon euro ile arabalar mı alınmadı, katlar mı alınmadı... Bunları söyleyenler oldu. Serdar Aziz transferi, yöneticilerin de olduğu 7 saat süren bir toplantı sonucu gerçekleşti. Serdar Aziz transferini kendim bitirdiğimi söyledim çünkü Dursun Özbek'i rahatlatmak ve korumak istedim.” dedi.

2010 yılında kabul edilen Galatasaray Spor Kulübü yeni tüzüğünü hazırlayan komitede bulundu. Levent Nazifoğlu´nun Türkiye´nin yanı sıra Bulgaristan ile Kosova´da inşaat ve turizm alanlarında yatırımları bulunuyor.

YORUM EKLE