Galatasaray'da bütçe planlaması yapıldı

Ara transfer dönemi sonlanırken sarı kırmızılı ekipte bütçe planlaması henüz tam olarak bitmiş değil. Sezon sonu gönderilecekler listesi belli oldu.

Galatasaray'da bütçe planlaması yapıldı

Sarı kırmızılı ekip, ara transfer döneminin sonlanmasına rağmen bütçe çalışmalarına henüz son vermiş değil. Galatasaray’lı yöneticiler, yeni sezonda takımın uygulayacağı bütçe planlamasını gerçekleştirdi. Maaş bütçesi olarak 65 milyon Euro olarak belirlenen planlamada, sezon sonunda gönderilecek olan isimlerle birlikte ekstra bir bütçe oluşturmaya çalışacak. Gönderilecek olan oyuncular üzerinden kazanılacak para ile takımın çeşitli bölgelerine ek takviyeler yapılacak. Sarı kırmızılı ekibin planlamalarının başında Portekizli genç yetenek Bruma ile kontrat yenilemek var. Portekizli oyuncuyu henüz istenen potansiyelde olmadığından dolayı şu an satmak istemeyen yönetimin, genç oyuncunun Şampiyonlar Ligi’nde yeterli performans gösterdikten sonra satmayı düşündüğü biliniyor. Bruma’nın maaşını 2,5 milyon Euro’ya sabitleyip, 2022 yılına kadar süren bir sözleşme sunan Galatasaray, sezonun bitimiyle gönderilecek olan isimleri de belirlemiş durumda.

BİRÇOK OYUNCU GÖNDERİLECEK

Sezon sonu gönderilecek oyuncu listesinin başında Aurelien Chedjou var. Kamerunlu futbolcu şu anda kulüpten 2,2 milyon Euro maaş alıyor. Chedjou’nun gönderilmesinin ardından kulubün bütçesinde açılacak olan 2,2 milyon Euro’luk boşluk, yeni oyunculara ayırılacak. Lucas Podolski’nin de sezon sonunda Japon kulübü Vissel Kobe’ye gideceği de futbol camiası tarafından biliniyor. Alman yıldız oyuncu şu an aldığı 3 milyon Euro’luk maaş ile kulüpten gönderildiği zaman, aldığı maaş kadar bütçeye katkı sağlamış olacak. Jouse ve Cavanda da sezon sonu gönderilecek olan ekipte oldukları biliniyor. Bu şekilde maaş bütçesinde yaklaşık toplam 7,5 milyon Euro’luk bir boşluk yaratmayı planlayan yönetim, gelecek sezon için yeni planlamalar yapacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 11:07
YORUM EKLE