Fernandao’dan Kötü Haber! Ömür Boyu Vidalarla Yaşayacak!

Fenerbahçe ile Konyaspor arasında oynanan maçta sakatlanan ve kolunda 5 parçalı kırık bulunan Fernandao’dan kötü haber geldi. Yıldız oyuncuyu ameliyat eden Doç. Dr. Çağatay Öztürk, “Ciddi bir ameliyat geçirdi. Kolunda 5 parçalı kırık var. Bu yüzden artık vidalar ile yaşamını sürdürecek. Minimum 3 ay herhangi bir eylem yapması mümkün değil” dedi.

Fernandao’dan Kötü Haber! Ömür Boyu Vidalarla Yaşayacak!

Konyaspor maçında sakatlanan Fernandao’dan kötü haber geldi. Bilindiği üzere maçta kaleci ile çarpıştıktan sonra acı ile yere yığılmıştı. Daha sonra acil olarak hastaneye götürülen Fernandao, ameliyata alındı. Saatler süren ameliyat sonrası doktoru açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Çağatay Öztürk, “Ameliyat için 8 saat aç olması gerekiyordu. Kendisi maç öncesi su içmiş. Koluna blok yaptık, uyuşturduk. Çok parçalı bir kırık mevcuttu. Kolay bir ameliyat olmadı” dedi.

MİNİMUM 3 AY SÜRER

Ameliyatın oldukça zor olduğunu belirten Fernandao, “İnşallah Fernandao’nun kolu kaynayacak ve eski formuna dönecek. Bacağında bir sıkıntı olmadığı için bazı aktiviteleri yapabilir. Ancak kolu için minimum 3 ay gerekiyor. Kolunda 5 parçalı bir kırık var. Vida takarak sabitledik. Dışarıdan rahatsızlık yaratmadığı sürece Fernandao vidalar ile yaşayacak. 3 ay sonra antrenmanlara başlayacaktır” dedi.

Öte yandan Fernandao’yu Fabiano, Josef, İsmail Köybaşı ziyaret etti. Volkan Demirel ise yıldız oyuncunun ameliyatı boyunca yanında bulundu.

YORUM EKLE