Fenerbahçeli İlhan Ekşioğlu’ndan ŞOK Tweet

Dün akşam oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin yankıları sürmeye devam ediyor. Bilindiği üzere tarihimize olaylı derbi olarak geçmişti. Gerilimi yüksek olan maçta kırmızı kart ve sarı kartlar havada uçuşmuş, futbolcular arasında tartışmalar çıkmıştı. Tartışmalar ise maç bitmesine rağmen devam etti.

Fenerbahçeli İlhan Ekşioğlu’ndan ŞOK Tweet

Türkiye Kupası’nda karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Fenerbahçe’de gülen taraf konuk ekip oldu. Vodafone Arena’da oynanan maçta Fenerbahçe, Robin Van Persie’nin golü ile maçı 1-0 kazandı. Maç içerisinde yaşanan olaylar, tartışmalar ve çıkan kartlar gündeme bomba gibi düştü. Bilindiği üzere Robin Van Persie ile Tosic maç içerisinde tartışmış ve hakem Tosic’e kırmızı kart vermişti. Tosic atıldıktan sonra gerilim iyice artmıştı. Futbolcular arasındaki tartışmalar devam ederken; maç Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sonlandı. Maçın bitmesinin ardından tartışmalar devam etti. Maçın ardından Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarların yanı sıra; yöneticiler de açıklamalarda bulundular.

İLHAN EKŞİOĞLU’NDAN OLAY TWEET

Öte yandan Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu, maçı ardından Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Galibiyetin ardından “Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz” paylaşımında bulunan Ekşioğlu, maç içerisinde Şenol Güneş ve Kjaer arasında geçen tartışmayı da konu alarak “Hesabını soracağız” açıklamasında bulundu. İlhan Ekşioğlu’nun bu paylaşımı Fenerbahçeli taraftarlar tarafından beğeni ile karşılanırken, Beşiktaşlı taraftarlar Ekşioğlu’na tepkisini dile getirdi.

Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sonlanan maçtaki gerilim hala devam ederken, PFDK’nın da maçta yaşanan olaylar sonrası ciddi yaptırımlar uygulaması bekleniyor.

YORUM EKLE