Dursun Özbek Futbol Zirvesi’nde Konuştu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2. Futbol Zirvesi’nde katılımcı olarak açıklamalarda bulundu. Finansal fair-play konusunda açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, “Galatasaray bu konuda çok çekti. Takımların finansal açıdan güçlü olması gerekiyor. Aksi taktirde sıkıntılar ortaya çıkıyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe Türkiye’nin en iyi 200 şirketi arasında yer alıyor” dedi.

Dursun Özbek Futbol Zirvesi’nde Konuştu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2. Futbol Zirvesi’ne katılımcı olarak katıldı. Düzenlenen panelde açıklamalarda bulunan Başkan Özbek, fair-play konusunda değindi. Kulüplerin mutlaka finansal anlamda güçlü olması gerektiğini belirten Özbek, “Kulüplerin borç yapılandırmasını doğru yapması gerekiyor. Baktığın zaman bacasız bir fabrika görevi görüyor. Sanayi odasının araştırmalarına baktığınız zaman Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük 200 şirketleri arasında yer alıyor. Bu da kulüplerin ne derece önemli olduğunu bir kez daha kanıtlıyor” dedi.

“ALTYAPI KONUSUNDA SIKINTILARIMIZ VAR”

Türkiye’de altyapı konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Özbek, “Baktığınız zaman altyapı finansal anlamda da büyük önem taşıyor. Her sene 40-50 milyon dolar transfer ücretleri vermek ve zarar etmek yerine altyapıya önem vermek gerekiyor. Finansal anlamda iyi kulüplere baktığınızda altyapı konusunda gelişmiş olduğunu görüyorsunuz. Ucuz maliyetli oyuncular altyapıda yetiştikten sonra takım bütçesine ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Bu yüzden Türkiye’de mutlaka altyapıya ve gençlere önem vermemiz gerekiyor. Bu aşamadan sonra kulüplerin mali yapıları da düzelecektir” dedi.

YORUM EKLE