Doping baskını yapılan milli takım 11. oldu

Dünya Biatlon Şampiyonasında doping şoku yaşandı. Avusturya polisi,Kazakistan Milli Takımı'nın oteline, doping şüphesiyle baskın yaptı. Bazı materyallere el konuldu...

Doping baskını yapılan milli takım 11. oldu

Kazakistan  Biatlon milli takımı doping şoku yaşadı. Avusturya polisi, doping şüphesiyle milli takımın konakladığı otele baskın yaptı...

OTELE DOPİNG BASKINI!

Avusturya polisi, doping şüphesiyle Dünya Biatlon Şampiyonası için ülkede bulunan Kazakistan kafilesinin kaldığı otele baskın düzenledi.

Polisten yapılan açıklamaya göre, bugün başlayan ve 19 Şubat'a kadar sürecek Dünya Biatlon Şampiyonası için Hochfilzen kentinde konaklayan Kazakistan Milli Takımı'nın oteline, doping şüphesiyle baskın yapıldı.

KAFİLENİN CEP TELEFONLARINA BİLE EL KONULDU

Geçen ay bir benzin istasyonunda bulunan karton kutudan, kullanılmış iğne ve şırıngaların yanı sıra Uluslararası Biatlon Birliği (IBU) organizasyonları için geçerli akreditasyon kartları çıkması üzerine planlanan baskında, kafileye ait cep telefonları, tıbbi malzeme ve ilaçlara el konuldu.

İDRAR BUMUNESİ ALINDI

Avusturya Dopingle Mücadele Ajansı yetkilileri de sporculardan kan ve idrar numunesi aldı.

IBU Genel Sekreteri Nicole Resch, suçlu oldukları ispatlanıncaya kadar Kazak sporcular hakkında herhangi bir tedbir uygulanmayacağını belirtti.

11.SIRADA TAMAMLADILAR

İlk gün yapılan karışık bayrak yarışına katılan Kazak takımı, mücadeleyi 11. sırada tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 23:54
YORUM EKLE