Bakan Kılıç'tan olaylı derbi değerlendirmesi

Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turu'nda Beşiktaş - Fenerbahçe karşılaşmasındaki olayları değerlendiren Kılıç, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kılıç'tan olaylı derbi değerlendirmesi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turunda Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın Vodafone Arena’da karşılaştığı olaylı mücadele hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Kılıç, derbiden sonra yaşanan bazı olayların olduğunu, bu olayların bazılarının iddiadan ibaret bazılarının ise ispatlandığını belirtti. Olaylı derbideki gündem yaratacak olaylar ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin incelemelerinin aralıksız devam ettiğini söyleyen Kılıç, “Müfettişler ne olup bittiğini dikkatle inceliyorlar. Olayların tespiti ve doğrulanması için çalışıyoruz” dedi.

Genel olarak durum değerlendirmesi yaptığında bu tarz olayların Türk futboluna zarar verdiğini söyleyen Kılıç, ulaştıkları bazı bulguların olduğunu ancak bunu paylaşmanın doğru olmadığının altını çizdi. Yaşanan olayların bir daha tekrarlanmaması adına birçok önlemin alınacağını belirten Bakan Kılıç, aynı zamanda da bu olayların bir daha yaşanmaması için temennide bulundu.

Olaylı derbide otobüs camlarının kırılması ile ilgili de konuşan Kılıç, maça getirilen misafir takıma ait Fenerbahçe taraftarlarını taşıyan otobüs camlarının kırılmasının doğru olmadığını, bunun bir holiganlık olduğunu belirtti. Bu holiganlığı yapanların tespit edilmeye çalışıldığını ve bu kişilerin hukuken ceza alacağını söyledi.

Kulüp başkan ve yöneticilerinin derbiden hemen sonra demeç vermelerini doğru bulmayan Bakan, ortamın sakinleşmesinden sonra basın mensupları ile konuşulmasının daha doğru olacağını söyledi. Yoğun bir duygu yoğunluğu içerisinde verilen demeçlerin yanlış anlaşılabileceğini bu konuda dikkatlı olunması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:55
YORUM EKLE