Alex Telles'i Madrid izliyor!

Galatasaray'dan Inter'e kiralık gönderilen Brezilyalı sol bek, Porto'ya transfer olmuştu. Son günlerde gösterdiği performansla İspanyol ekibi Real Madrid tarafından izleniyor.

Alex Telles'i Madrid izliyor!

Sarı kırmızılı ekiplerin Mancini döneminde kadrosuna kattı Brezilyalı futbolcu, sezon başında Porto’ya satılmıştı. 6,5 milyon Euro bedele satılan sol bek, Porto’da gösterdiği üstün performans sayesinde kalitesini arttırarak fiyatını katlamış oldu. Dev kulüplerin odak noktası haline gelen Alex Telles, birçok büyük kulüp tarafından konuşulmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Porto -  Sporting müsabakasında kadroya ilk 11 başlayan Telles, maç sonuna kadar forma giydi. Maçta tribünde Real Madrid’in gözlemci ekibinin olduğu ve oyuncuyu yakın takibe aldıkları belirtildi. Galatasaray’ın kadrosuna kattığı sezonda yine adı Real Madrid ile anılan Tellex’in, yakın zamanda Brezilya milli kadrosuna davet edilmesi bekleniyor. Transfer piyasasında değeri gün geçtikçe artan oyuncu için yapılan tekliflerin beklenenden çok daha yüksek olacağı tahmin ediliyor.

SÖZLEŞMESİNDE SERBEST KALMA MADDESİ BULUNUYOR

Portekiz’in Porto kulübü, Alex Telles’i transfer ederken sözleşmesine ekstradan bir madde ekletmişti. Maddede yer alan opsiyona göre Alex Telles’e gelebilecek minimum 40 milyon Euro’luk bir teklif ile oyuncunun serbest kalma maddesinin aktif hale gelebileceği biliniyor. Herhangi bir kulübün en düşük olarak 40 milyon Euro ile bu oyuncuyu transfer etmesi ile Telles, şu an istenen ücretten yaklaşık 7 katı ücrete satılmış olacak.

Profesyonel futbol kariyerine Juventude ekibinde başlayan Brezilyalı sol bek, 2013 yılında Gremio’ya transfer olarak Galatasaray’ın dikkatini çekmişti. Sarı kırmızılı ekibin transfer etmesinden sonra Inter’e kiralık gönderilen oyuncu,  Porto tarafından istendi ve transfer oldu.

YORUM EKLE