Adebayor Hocasına Övgüler Yağdırdı

Medipo Başakşehir’in yeni dünya yıldızı transferi Adebayor açıklamalarda bulundu. Abdullah Avcu ile gelecek planlamalar üzerine konuştuklarını dile getirerek, “İstanbul’a gelir gelmez onula konuşma fırsatı buldum. Mükemmel bir hoca olduğunu düşünüyorum. Her şey çok iyi olacak” dedi.

Adebayor Hocasına Övgüler Yağdırdı

Medipol Başakşehir'in yeni transfer Emmanuel Adebayor, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda oynayacakları Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İstanbul'u daha önceden tanıdığını belirten başarılı forvet, bu şehirde futbol oynamanın da mükemmel olacağını ifade etti.

ZOR OLMADAN BAŞAKŞEHİRİ SEÇTİM
Takıma gelmeden önce bazı yöneticilerle konuştuğunu vurgulayan Emmanuel Adebayor, "Medipol Başakşehir'i tercih ederken zorlanmadım. Artık bu saatten sonra futboldan keyif almak istiyorum. Başakşehir'de bana çok ciddi bir projeyle geldi. Bu yüzden benim için kolay bir tercih oldu" diye konuştu.

FİZİK AÇISINDAN ÇOK İYİ DURUMDAYIM
Fiziksel açıdan iyi olmadığı hakkındaki eleştirilere de cevap veren Adebayor, "Afrika Kupası'nda 10 gün içinde 90 dakika oynadım. Fiziksel olarak iyi durumdayım. Buraya geldiğimde hocayla da konuştum ve hazır olduğumu söyledim. Fizik yapısı olarak futbol için doğduğumu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

ABDULLAH AVCI HARİKA BİR HOCA
Abdullah Avcı hakkında da konuşan Togolu yıldız, şunları söyledi: "İstanbul'a gelir gelmez onunla konuşma fırsatı buldum. Çok mükemmel bir hoca olduğunu düşünüyorum. Şuan ve gelecekle ilgili planlarımızdan konuştuk. Her şeyin çok mükemmel olacağını düşünüyorum."
BİZİ HAFİFE ALMASINLAR
Medipol Başakşehir'in büyük takım olma yolunda önemli adımlar attığını söyleyen Adebayor, "Önümüzde şu an 15 maç var. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş büyük takımlar ama bizi de kimse hafife almasın. Hep beraber bu 15 haftanın keyfini çıkaralım. Ama şu an tarihi anlar yaşıyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

AVCI'DAN GALATASARAY YORUMU
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray'ın son üç kupayı da kazandığını belirterek, "Kupada final gibi yerleri hedefliyorsan bu tür zorlu rakiplerle oynayacak ve kazanacaksın. Biz maça motive olduk" dedi.

GOLLER 13 FARKLI İSİMDEN
Başakşehir adına bu sezon ligde kaydedilen 34 golü 13 farklı oyuncu kaydetti. Başakşehir takımı adına bu sezon Visca (6), M.Batdal (5), Mossoro (5), Cengiz (4), Emre (3), Mahmut (2), Napoleoni (2), Mustafa (2), Attamah (1), Hakan (1), Yalçın (1), Epureanu (1) ve son olarak İrfan Can Kahveci (1) gol kaydetti..

.

YORUM EKLE