Numan Kurtulmuş: "Yeni Bir KHK Çalışması Var"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı ile alakalı açıklamalar yaptı. Kurtuluş yaptığı açıklamalarda yeni bir KHK (Kanun Hükmünde Kararname) çalışması olduğunu belirtti.

Numan Kurtulmuş: "Yeni Bir KHK Çalışması Var"

Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda Hükümet Sözcüsü görevini yapan Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada “Yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çalışması var. Son noktaya doğru getiriliyor” dedi. Yaptığı açıklamalarda gündeme ilişkin konulara da değinen Kurtulmuş, geçtiğimiz gün Almanya’nın PKK gösterilerine izin verdiği durumu da eleştirdi.

Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada Avrupa’nın tutumunu eleştirerek “Avrupa ülkelerinin tavrı son derece antidemokratik, insan haklarına, fikir özgürlüklerine, siyasal katılıma ve her şeyden önemlisi Avrupa’nın kendi değerlerine aykırı şekilde Türkiye’nin seçilmiş bakan ve milletvekillerini kendi ülkelerinde konuşturmamak gibi, referandum kampanyası dolayısıyla Türk vatandaşları ile buluşturmamak için her türlü numarayı yaptılar, her türlü baskıyı ortaya koydular.” dedi.

ALMANYA’YA TEPKİ

Almanya’nın PKK gösterilerine izin vermesini eleştiren Kurtulmuş “Bu kabul edilemez. Dostluğa, müttefikliğe, uzun yıllardır devam eden işbirliklerimize uymayan son derece yanlış bir tutumdur. Bu tavrı sineye çekmediğimizi bir kere daha ifade ediyoruz. Bu tavırlar maalesef daha sonra ortaya konulan fikirler ve demeçlerle biraz daha derinleştirilmiştir. Alman İstihbarat Teşkilatı Başkanının, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ izine rastlanmadığını, Türkiye’nin FETÖ’nün bu işin arkasında olduğuna dair ifadelerinin ikna edici olmadığını söylediği cümleler kabul edilebilir değildir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 22:17
YORUM EKLE