Mehmet Buluktimur Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güneydoğu'yu Anlattı

Şanlıurfalı siyasetçi ve kanaat önderi Mehmet Buluktimur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine,  referandum çalışmaları kapsamında yapılan Mardin ve Diyarbakır mitinglerine katıldı. Partisinin çalışmalarına destek olan Buluktimur, referandum çalışmaları sırasında halkla temaslarda bulunarak bölge insanının beklenti ve sorunlarını dinledi. 

Mehmet Buluktimur Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güneydoğu'yu Anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine referandum çalışmalarına katılmak amacıyla Mardin ve Diyarbakır'a giden Şanlıurfalı kanaat önderi Mehmet Buluktimur, buralardaki önde gelen aşiret liderleriyle görüştü.

Çalışmaların yapıldığı süre boyunca, aşiret liderleriyle temasta bulunan Buluktimur, fikir alış verişinde bulundu. Ülkemizin referandum sürecinde olduğu bu dönemde, bölge insanının beklentilerini, sorunlarını, nasıl bir Türkiye arzu ettiklerini direkt ağızdan dinleyen Mehmet Buluktimur, çalışmalarını, bizzat görüşme fırsatı bulduğu devlet bakanlarına ileterek adeta köprü oldu. Cumhurbaşkanı Recep Teyyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş, Mehdi Eker, İbrahim Kalın gibi önemli isimlerin yer aldığı doğu ve güneydoğu turunda birebir temaslarda bulunan Şanlıurfalı Mehmet Buluktimur, çalışmalarına devam edeceğini söyledi.


Şanlıurfalı kanaat önderi Mehmet Buluktimur şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti'nin zor zamanlar geçirdiği  dönemlerde birbirimize destek olduk ve çok şükür ki olası tehlikeleri bertaraf ettik. Birkez daha bu tarz kötü olayların yaşanmaması, insanımızın huzur bulması, ülkemizde barışla, sevgiyle, büyüyen ekonomiyle, terörden ve ayrılıkçılıktan uzak bir ülkede yaşamak için Başkanlık sistemini destekliyoruz. Bu destek kapsamında elimizden ne geliyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine Mardin ve Diyarbakır referandum çalışmalarına katıldık. Burada aşiret liderleriyle görüştük.

İnsanların beklentilerinin ne olduğunu söyledikleri kanaat önderlerini dinledik. Her birini birebir temaslarda bulunduğumuz devlet büyüklerimize anlattık. Devlet büyüklerimiz  işin zorlu kısmını omuzlarına alırken, bizler de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yolda ülkemiz için yürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz durmadan çalışıyor. Bizlerin daha iyi bir ülkede rahat bir şekilde nefes alabilmesi için günlerini, gecelerini verip siyasi çalışmalarını sürdürüyorlar. Halka anlatmaya, destek olmaları için onları bilgilendirmeye çalışıyorlar. Niyetler temiz, atılan adımar emek dolu. Bizler de bu şerefli yolculukta bir parça hizmet içinde bulunabiliyorsak, ne mutlu bize. Ülkemizin güzel günleri için "evet" diyen vatandaşları gördükçe daha da güçlü Türkiye'nin sesini duymak hizmet heyecanımızı perçinliyor.

YORUM EKLE