Kılıçdaroğlu, “Ya Demokrasi Ya Tek Adam Rejimi”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda açıklamalarda bulundu. Referandum sürecini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Biz Anayasa Mahkemesi’ne boşuna gitmedik. Türk milletinin kaderini yine millet belirleyecek. Seçim sonrası ya demokrasi ya da tek adam rejimi olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Ya Demokrasi Ya Tek Adam Rejimi”

CHP Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda referandum konusunda açıklamalarda bulundu. Muhtarlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, referandum süreciyle ilgili düşüncelerini paylaşacağını siyasi bir propaganda yapmayı düşünmediğini belirtti. 16 Nisan’da bir seçim yapılmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bir anayasa değişikliği yapılacak. Millet bu konuda evet ya da hayır oyunu kullanacak. Gerekli rejim belirlenecek” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFSIZ OLABİLECEK Mİ?

Konu ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı taraflı mı olsun tarafsız mı? İlk olarak sormamız gereken soru bu. Cumhurbaşkanı bu ülkenin cumhurudur. Yani 80 milyon vatandaşı temsil eder, bayrağı temsil eder. Ben ya da başka bir siyasi partinin lideri bunu temsil edemez. Peki Cumhurbaşkanı aynı zamanda bir partinin genel başkanı olabilir mi? Bu konuda tarafsız olması mümkün değildir. Muhtarlar olarak bu konuda bir karar vermeniz gerekiyor. Hem partinin genel başkanı hem de cumhurbaşkanı olması ne kadar doğru olur bunun kararını vereceksiniz” dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca seçimde evet çıkması durumunda tek adam rejiminin de olacağını belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 21:58
YORUM EKLE