Kemal Kılıçdaroğlu: "İman Gücüyle Yollardayız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kard, Ardahan, Iğdır Dernekleri Federasyonu ve Vakıfları toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada devletin hiçbir imkanından faydalanmadığını belirterek “İman gücüyle yoldayız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: "İman Gücüyle Yollardayız"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kars, Ardahan, Iğdır Dernekleri Federasyonu ve Vakıflarının Bostancı'da bir otelde gerçekleşen toplantısına katılarak gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantıya ayrıca CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı.

"BAŞKAN TARAFSIZ OLURSA DEVLETİN SİGORTASI OLUR"

Toplantıda açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, milletin kendi istikrarını belirlemek için sandığa gittiğini belirterek “Kendi istiklalimizi belirleyecek, oturup karar vereceğiz. Bu bir parti tercihi değildir. Bunun üzerinde bir görüş birliği sağlamamız lazım. Seçilecek olan başkan tarafsız mı olmalı, partizan mı olmalı? Tarafsız olmalı deniyorsa 'hayır', partizan olmalı diyorsanız 'evet' oyu kullanacaksınız. Başkan tarafsız olursa devletin sigortası olur, 80 milyonu temsil eder. Taraflı olursa 80 milyonu temsil etmez.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik kriz ile ilgili “Hollanda konusunda dış politikada milli olmak zorundayız. Bizim ülkemizin bir bakanı bir başka ülkeye alınmıyorsa bir başka ülkede sınır dışı ediliyorsa hep beraber hareket edeceğiz. Bu memleket bizim. Bu olayın referanduma gerekçe oluşturmasını doğru bulmuyoruz. Referandum olmasaydı biz tepki göstermeyecek miydik? Dönemin Enerji Bakanı Irak'a gitmek istedi. Ama Irak bunu kabul etmedi. Kimseden ses çıkmadı.” dedi.

Referandum süreci ile ilgili de yapılan çalışmaları eleştiren Kılıçdaroğlu, “"Devletin forsunu, arabasını kullanıyorlar. Biz iman kuvvetiyle yoldayız” dedi.

YORUM EKLE