İçişleri Bakanı Soylu: "Bu Nasıl Genel Başkan Oldu Kasetle Olmadı Mı?"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tekirdağ’da gerçekleştirdiği mitinglerden sonra Edirne’ye gelerek halka hitap etti. Soylu, halka seslenirken CHP’li Deniz Baykal’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayı da eleştirdi.

İçişleri Bakanı Soylu: "Bu Nasıl Genel Başkan Oldu Kasetle Olmadı Mı?"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ ziyaretinden sonra Edirne’ye geçerek halka buluştu. Referandum süreci ile ilgili çalışmalarına devam eden Soylu, Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde halka seslendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları eleştiren Soylu, “Bunun gösterdiği yoldan gitmeyin ne olursunuz. Ülkemiz için gitmeyin. Milletimiz için gitmeyin. Bu doğru bir yol değildir. Bu yanlış bir yoldur. Bu milletin bugüne kadar çektiği acıların tekrar çekilmesini sağlayabilecek bir yoldur. Öte ki taraftan kimle birlikte, kimle? FETÖ ile birlikte değil mi?” diyerek sitemini belli etti. Açıklamalarına devam eden Soylu, Kılıçdaroğlu’nun nasıl başkan olduğu ile ilgili detaylara değinerek “Bu nasıl genel başkan oldu? Kasetle oldu değil mi? Peki kaseti kim yaptı? FETÖ yaptı. O zaman niye şimdi kol kola?” diyerek Kılıçdaroğlu’na çıkış yaptı.

"SÖZ EDİLMEMESİ GEREKEN KONULAR VAR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarına Kılıçdaroğlu’na yüklenerek devam etti. Soylu, “Bakalım Kılıçdaroğlu’nun yüzü kızaracak mı? Bu gün kol kola olduklarının, demokrasiye nasıl tuzak kurduğunu, siyasete nasıl tuzak kurduğunu, partilere nasıl tuzak kurduğunu, nasıl ele geçirmeye çalıştığını. Ha bakın ona bir şey daha söylemek istiyorum, bak Sayın Baykal; yıllarca bu ülkede siyaset yaptın, gerilmesi gereken konular var, hiç söz edilmemesi gereken konular var.” şeklinde açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 23:15
YORUM EKLE