Devlet Bahçeli: "15 Temmuz Bir Haçlı Operasyonuydu"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili önemli açıklamalar yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu.

Devlet Bahçeli: "15 Temmuz Bir Haçlı Operasyonuydu"

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Elazığ’da yaptığı konuşmada 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum için açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 16 Nisan’da Türkiye’nin sisteminin değişeceğini, sistem değişikliğinin Avrupa’daki etkilerinin ise Türkiye açısından olumlu sonuçlanacağını belirtti. Monarşik yönetimlerin huzursuz ve sancılı olduğuna değinen Bahçeli,  Avrupa’nın demokratikleşmesi, hak ve özgülüklere saygı duymasını fark ederek 16 Nisan’dan sonra bu konunun Avrupa ülkelerinde de gündeme geleceğini belirtti.

Bahçeli 15 Temmuz’a ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İlgili açıklama şöyle: “FETÖ, son haçlı akınına komuta eden barbarlardan, Türkiye’yi işgal emrini alarak 15 Temmuz akşamı harekete geçmişti. Bunlar şerefli Türk askerinin kamuflajı içine saklandılar. Bunlar din ve diyanet istismarıyla batıla hizmet edip, küfrün yanında hizalandılar. Bunlar ki, yaratılmışların en aşağısı, en aşağılığı, en alçağı olarak milli hafızadaki kirli yerlerini aldılar.”

"HAÇLI OPERASYONU"

MHP Lideri Devlet Bahçeli FETÖ’nün 15 Temmuz’a etkilerini şöyle anlattı: “FETÖ, Anadolu’yu ele geçirmek maksadıyla yüzyıllardır pusuda bekleyen muhasım odakların, müstevli emellerin kızgın maşası, karanlık parçasıdır.Savaş uçaklarımızı gasp edip tepemizden bomba attılar.Helikopterlerimizi kaçırıp üzerimize kurşun yağdırdılar.Milli birliğimizi çözmek, milli bünyemizi çürütmek istediler. Askeri askere, askeri polise, polisi askere kırdırıp iç savaşa hizmet ettiler. Türkiye böylesi bir ihaneti hiç görmedi.Türk milleti böylesi bir zillete hiç düşmedi. Hiç kuşkunuz olmasın, 15 Temmuz bir Haçlı operasyonuydu. Planlaması ise Pensilvanya’daki hoca kılıklı hain ve arkasından itekleyip kumanda eden güçler tarafından yapılmıştı”

YORUM EKLE