Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan PKK Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Almanya’nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK’nın miting yapmasını değerlendirdi. Teröristlerin misilleme amacının gülünç olduğunu belirten Kalın, “Eğer PKK yandaşları misilleme düşüncesi ile bunu yaptıysalar, kendilerini gülünç duruma düşürdüler. Türkiye Cumhuriyeti 3-5 teröristin misilleme yapacağı bir ülke değildir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan PKK Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Avrupa ülkeleri ile yaşanan krizlere değinen Kalın, PKK’nın Frankfurt’ta miting yapmasını da değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ayrıca ekonomik anlamda da ciddi gelişmeler yaşandığını belirtti.  

Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye karşı olmasını değerlendiren Kalın, “Baktığınız zaman Türkiye, Avrupa için önemli bir ülke. Kimse destek vermese bile Suriye ve Irak’taki konulara hep biz destek verdik. Türkiye’nin zarar görmesi durumunda Avrupa ülkeleri de etkilenecektir. DAEŞ ile mücadelede önemli bir noktadayız. Bu yüzden Avrupa ülkelerinin düşmanlık beslemesi anlamsız. Türkiye ile Avrupa arasındaki ekonomik alanlarda da ciddi gelişmeler yaşandı. Yıllardır ticaret yapıyoruz. Ancak Türkiye’nin gelişmesini istemiyorlar. Bu şekilde devam ettiğinde zarar gören tek ülke Türkiye olmayacaktır” dedi.

“IRKÇI BİR YAPTIRIMDA BULUNDULAR”

Hollanda’nın yaptıklarına da değinen Kalın, “Hollanda sözde dünyanın en özgür ülkesi olarak gösteriliyor. Ancak orada yapılanları gördünüz. Bakanlarımız sadece referandum konuşmaya gittiler. Bu muameleyi hak edecek ne yaptılar? Hollanda siyasetini ilgilendiren bir konu da yoktu ortada” dedi.

YORUM EKLE