Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl Yerle Bir Olduklarını Gördünüz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Vakfın faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirten Erdoğan, “Baktığınız zaman bu kasvetli ortamda yıllardır gençlerimizi bilgilendiriyorlar. Yarım asırdır faaliyetlerini sürdürüyorlar. Türkiye’ye yönelik düşmanlar çok. Ancak bir gecede ilahı tokadı yiyerek yerle yeksan oldular” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl Yerle Bir Olduklarını Gördünüz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Vakfın faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık yarım asırdır gençlerimize yönelik faaliyetler gerçekleştiriyorlar. İlimle, irfanla gençlerimizi geleceğe hazırlıyorlar. Baskının ve şiddetin sokaklarda kol gezdiği bir dönemde, vakfı kurdular. 44 yıldır vatana millete hayırlı gençler yetiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu çatının altında yetişen gençler vatana ihanet etmedi, milletine ateş etmedi. İslam düşmanlarına kapıkulu olmadılar. Aksine vatana, millete hayırlı birer genç olarak yetiştiler. Sadece güç istendiğinde ise FETÖ’nün düştüğü ihanet çukuruna düşmek çok da zor değil” dedi.

“YERLE YEKSAN OLDULAR”

Darbe girişimine de değinen Erdoğan, “Yapılan, kurulan onlarca sinsi plan bir gece mahvolur. Yıllardır o gecenin hayali ile çeşitli faaliyetler yapmışlar. Ancak Allah’ın izni ve milletin iradesi ile darbeyi yapanlara cevap verildi. Bir gecede yerle yeksan oldular. Bu millet var olduğu sürece Türkiye bu tür zorlukları atlatır. Paraya, makama, kul olanların ne hale geldiğini gördük” dedi.

YORUM EKLE