CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a, Ziya Sözen'den Sert Tepki!

15 Temmuz darbesine 'kontrollü darbe' diyen CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a Ziya Sözen'den büyük tepki geldi.

CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a, Ziya Sözen'den Sert Tepki!

15 Temmuz darbesine 'kontrollü darbe' diyen CHP Milletvekili Mustafa Akaydın'a, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen tepki gösterdi. Konuya İlişkin açıklama yapan Genel Başkan Sözen, "CHP Milletvekili Mustafa Akaydın 15 Temmuz darbesine kontrollü darbe , tiyatral bir oyun olduğunu ifade ederek haddini ve maksadını aşmıştır. "dedi.

ZİYA SÖZEN KONUYA İLİŞKİN ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

Mustafa Akaydın bu söylemleri ile geçmişteki söylemlerini bir araya getirdiğimizde FETÖ üyesi olduğu şüphesi uyandırmaktadır. 15 Temmuz'a kontrollü darbe veya tiyatral oyun diyenlerin 15 Temmuz'u yapanlarla hiç bir farkı yoktur. Bizim nazarımızda bu söylemleri kullananlar fetöcüdür, teröristtir. 

Mustafa Akaydının bu sözleri ayık kafa ile söylemediğini düşünmek istiyoruz. Kendi özgür iradesini kullanmak sureti ile 24 saat alkollü dolaşan Mustafa Akaydını bu kafa yapısı ile ne dediğini bilmeyen biri olarak görüyoruz. Yok ben bunları sarhoş değilken söyledim diyorsa Bu da en hafif tabirle alçaklıktır küstahlıktır aymazlıktır. Kimse Şehitlerimizin hatırasına Gazilerimizin hatırasına ve yüce milletimizin onurlu dik duruşuna saygısızlık edemez. CHP 'nin yarısı PKK'nın, yarısı FETÖ'nün tekeline takılmış uçuruma doğru gidiyor. CHP'nin içinde vatanını seven milletvekillerin buna derhal müdahale etmesi gerekir. CHP bu tutumu ile Terör örgütlerine hizmet etmekte, onların değirmenine su taşımaktadır.

Mustafa Akaydın derhal Şehit Ailelerimizden, Gazilerimizden ve yüce milletimizden özür dilemelidir.Özür dilese bile bu özrü tarafımızca kabul görmeyecektir.

YORUM EKLE