Binali Yıldırım, “Artık Her Seçimden İstikrar Çıksın”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan mitinginde vatandaşlara seslendi. Referandum konusuna değinen Yıldırım, “Artık diyoruz ki; seçimlerden istikrar çıksın. İktidarlar güçlü çıksın. 5 yıl seçim konusu olmasın. Bu amaçla uğraşıyoruz. Milletin iktidarına, milletin hükümetine kimse laf söyleyemesin” dedi.

Binali Yıldırım, “Artık Her Seçimden İstikrar Çıksın”

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan mitinginde vatandaşlara seslendi. Seçim konusunda açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Biz istiyoruz ki her seçimde güçlü bir iktidar çıksın. 5 yıl boyunca ülkede seçim kaygısı olmasın. Millet kararını versin, kim yönetecekse o yönetsin. Milletin hayali gecikmesin, büyük projeler gerçekleşsin ve sorunlar kalmasın. Milletin kararına, milletin hükümetine kimse laf edemesin” dedi.

“KENDİ TARİHLERİNİ BİLMİYORLAR”

Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Yıldırım, “Bakıyorsun Kılıçdaroğlu’nun söylediği 10 şeyden 9’u yalan, kalan bir şey de şüpheli. Daha kendi parti tarihlerinden haberleri yok. Şu anda 600 milletvekili konusundan da rahatsız oluyorlar. Cumhuriyet kurulduğunda 40 bin kişiye 1 milletvekili düşüyordu. Bu rakam 145 bin kişiye çıktı. Avrupa’da 50-60 bin kişi şu an. Bizim de bu konuda çalışmalarımız olacak. CHP bundan neden rahatsız oluyor, anlamış değiliz” dedi.

Anayasa değişikliği konusunda da konuşan Yıldırım, “Bu milletin kararı 16 Nisan’da ülkenin geleceğini belirleyecek. Bizim millete güvenimiz tam. İktidara geldiğimizden beridir onlar için çalıştık, çabaladık” dedi.

YORUM EKLE