Başbakan Yıldırım’dan CHP Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkanlık sistemi hakkında konuşan Binali Yıldırım, CHP’ye de yüklenmeyi ihmal etmedi. Başbakan Yıldırım, CHP’nin hayır oyu vereceğini belirtmesi üzerine, “FETÖ ve PKK hayır diyor. Onlar da onların kayığına binmiş gidiyorlar. Allah ıslah etsin” dedi.

Başbakan Yıldırım’dan CHP Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında başkanlık sistemi ve CHP hakkında açıklamalarda bulundu. Referandumdan evet çıkması durumunda 2017 yılının ülke için parlak bir dönem olacağını belirten Yıldırım, “Bütün olumsuzluklara rağmen, 2017 yılında çıkacak evet; ülkenin refahı için oldukça önemli olacaktır. Bu sayede 2017 yılı ülke için en parlak dönemlerden birisi olacak. Biz milletimiz için yumuşak başlıyızdır. Ancak bunu uysal koyun olarak görenler de var. Bizi uysal koyun sananlar, büyük yanılgı içerisindeler. Bu millet her zorluğa, her dönemde karşı koydu. Bütün saflar bir araya geldi Türkiye’ye saldırdı, aziz milletimiz gereken cevabı onlara da verdi” dedi.

CHP TERÖRİSTLERLE KOL KOLA

Açıklamalarına devam eden Yıldırım, “Biz açıklamalarda bulunurken ‘FETÖ ve PKK da hayır diyor, ona göre düşünün’ dedik. Buna ilk itiraz CHP’den geldi. CHP onlar ile kol kola birlik oldular. Cumhuriyet Halk Partisi bu şekilde milletinden gerekli desteği alamaz. Teröristler ile işbirliği yapılmaz. Allah CHP’yi ıslah etsin” açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, referandumun Türkiye için parlak bir dönemin de başlangıcı olacağını belirtti.  

YORUM EKLE