Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: "Bunlar pusulayı şaşırttı"

Başbakan Binali Yıldırım, Sivas’ta yaptığı mitingte referandum ile ilgili bilgiler verdi. Yıldırım aynı zamanda ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: "Bunlar pusulayı şaşırttı"

Sivas’ta halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamalarla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Binali Yıldırım, konuşmalarına Sivas halkına teşekkür ederek başladı. Sivas’a yapılan yatırımlardan bahseden Yıldırım, 15 yılda 18 milyar yatırım yapıldığını söyleyerek Sivas’ta gerçekleştirilen ihracatın 8 buçuk milyondan 200 milyon doların üzerine çıktığının altını çizdi. Sivas’a 6 bin 400 konut yapıldığı ve 2 bin 355 derslik yapıldığını belirten Yıldırım, Sivaslı İsmet Yılmaz’ın da Milli Eğitim Bakanı olduğunu vurguladı.

"TÜRKİYE'DE BÖYLE İŞLERE YER YOK"

Yaptığı açıklamalarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Yıldırım şöyle konuştu: “Tek adam, diktatörlük diyorlar. 5 yılda sandıkla gelen sandıkla giden bir adam olduğunda diktatörlük olur mu? Kılıçdaroğlu'nun keyfi için 2 tane mi cumhurbaşkanı seçeceğiz? Bunlar sırayı şaşırmışlar. Olmadı iki tane vali, olmadı iki tane muhtar. Bunlar her şeyi çift görmeye başladılar. Bunlar pusulayı şaşırdı. Niye böyle biliyor musunuz? Bugünlerde HDP ile fazla düşüp kalkıyorlar, onlar gibi eş başkanlığa kafayı takmış durumdalar. Kardeşim, Türkiye'de böyle işlere yer yok”

Binali Yıldırım, Başkanlık Sistemi’nin sadece Erdoğan için değil “Her doğan” için gerekli olduğunu vurgulayarak, başlanan işlerin yarı yolda kalmayacağını belirtti. Açıklamalarına devam eden Yıldırım “Hükümet güvenoyu aldı, almadı. Hükümet programı okundu, okunmadı böyle bir şey yok. Çünkü sandıkta kararı siz veriyorsunuz sevgili Sivaslılar. İşler daha hızlı yapılacak bir Türkiye, üç Türkiye olacak. 2023'te cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi bu sistemle birlikte dünyanın iki elin parmaklarıyla sayılacak ülkeleri arasına sokacağız.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELİL
CELİL - 1 yıl Önce

Sayın Başbakan az önce bir yazı okudum dünyanın en mutlu ülkeleri başlığında kaçıncı sıradaymışız biliyormusunuz 69. sırada yer alıyoruz. Düşündüm 30 kadar ülke aklıma geldi sayabildim artık 69 a kadar hangi ülkeler var bilemedim artık ne kadar mutlu bir ülke isek bilemedim. Allah bize sabır versin

ERKAN
ERKAN - 1 yıl Önce

EYT ve STAJ mağdurlarının sorununu çözmediğiniz sürece HAYIRRRR diyoruz ve bunu çözebilecek lider arıyoruz.14 yıl hep destekledik ama artık yeter.