Başbakan Binali Yıldırım'dan Depremzedelere Söz!

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde depremden oldukça etkilenen Ayvacık ilçesine bağlı Yukarıköy köyünü ziyaret ederek halka hitap etti.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Depremzedelere Söz!

Başbakan Binali Yıldırım, depremden çok etkilenen bölgeyi ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Başbakan Yıldırım: “Ne gelirse mala gelsin, cana gelmesin. Allah'a şükür bu büyük felakette mal kaybımız, zararımız var ama can kaybımız yok. Bunun için şükrediyoruz. Hiç endişeye kapılmayın deprem oldu, anında devlet yanınızdaydı.” dedi. Depremden sonra bölgedeki yetkililer ile sürekli temas kurduklarını belirten Yıldırım açıklamalarına devam etti.

"NE LAZIMSA GEREKENİ YAPARIZ"

Yıldırım, depremden etkilenen bölgeler hakkında konuşma yaparak “Şunu bilesiniz ki öncekilerden daha güzel şekilde evleriniz yapılacak, zararlarınız giderilecek ve inşallah sene sonu gelmeden evlerinizin içine gireceksiniz. Merak etmeyin, borçlarınızı, sıkıntılarınızı, ne lazımsa gerekeni yaparız. Yeter ki sizin bu gülen yüzünüz solmasın. Maşallah şuraya bak, işte Türkiye işte Ayvacık, işte ay yıldızlı bayrak. Allah sizden razı olsun” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümünü kutlayan Binali Yıldırım, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında “Bugün Çanakkale tarihi bir gün yaşıyor. Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü törenle kutladık ama bir şey daha yaptık. Çanakkale Boğazı'na bir inci gerdanlık takacağız. Bugün 1915 Çanakkale Köprüsü'nün temelini de attık. Hayırlı, uğurlu olsun. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak Türkiye'yi geleceğe hazırlayacak çocuklarımızın, torunlarımızın, mutlu yarınları için 16 Nisan'ı unutmuyoruz. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 22:52
YORUM EKLE