Bakan Zeybekçi: "Yeni Anayasa CHP'ye İktidar Yolunu Açacak"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Muğla’da gerçekeştirdiği ziyarette referandum süreci ile ilgili açıklamalar yaptı. Zeybekçi, açıklamalarında referandum sonrasında ‘Evet’ çıkması halinde CHP’ye de iktidar yolunun görünebileceğini belirtti.

Bakan Zeybekçi: "Yeni Anayasa CHP'ye İktidar Yolunu Açacak"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde gerçekeştirdiği ziyarette Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü ziyaret etti. Belediye Başkanı’nı ziyaret ettikten sonra Belediye’nin önünde kendisini bekleyen halka bir konşma gerçekleştiren Zeybekçi, halkın sorularını yanıtladı. Daha sonra Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Fethiye Ekonomi Buluşması’na katılan Zeybekçi’ye Vali Amir Çiçek, AK Parti Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, iş adamları ve turizmcilerin, ziyaretinde eşlik ettiği belirtildi.

"BÜTÜN PARTİLER İÇİN İYİ OLACAK"

Yeni Anayasa’nın CHP’ye fayda sağlayacağını belirten Zeybekçi “Siyasette milli menfaatler, ülke menfaati ve bu vatanın menfaati dendiğinde bir araya gelinip ortak kara alabilme mekanizması devreye girecek. Bu sistem bütün partiler için daha iyi olacak 16 Nisan CHP’ye de iyi gelecek. CHP’ye iktidar yolunu açacak. Sürekli yüzde 25’de kalınır mı? Böyle güçsüz bir muhalefet olur mu? Bu Türkiye’ye zarar. 18 maddenin neresinde yazıyor 2019’da seçimlere giderken AK Parti ve MHP’nin yüzde 10 avansla başlar diye. Böyle bir şart var mı?” dedi.

Zeybekçi öte yandan Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye olan tavırlarını da eleştirerek “Avrupalıların bu hareketleri normal mi? İsviçre’de, Almanya’da gazeteler Türkçe çıkıyor. Almanya’da yaklaşık 3 milyon üzerinde vatandaşımız ve 1,6 milyon seçmenimiz var. Türkiye’deki siyaseti oradaki insanımıza anlatmak hakkımız ama bunu engelliyorlar” diyerek sitemini belli etti.

YORUM EKLE