Bahçeli'den Baykal'a Referandum Mesajı: "Elleri Ayaklarına Dolaşıyor"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal’ın bir programında yeni anayasa için sarfettiği sözlere sinirlenerek cevap verdi.

Bahçeli'den Baykal'a Referandum Mesajı: "Elleri Ayaklarına Dolaşıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi eski Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın yeni anayasa için yaptığı açıklamalara sert çıktı. Bahçeli, Baykal’ın açıklamaları için “Dili bozulmuş birisi, 'beşer şaşar, böyle bir yetkiyi Peygambere versen bozar diyebiliyor', elbette halt ediyor, günaha giriyor” şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Devlet Bahçeli, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Baykal’ın açıklamaları için “Dilin kemiği yok derler,doğrudur;ama kemiksiz de olsa vurdu mu yatırır. Dil gönülden beslenmedikçe dirlik getirmez,getirse de dengeli olmaz. Büyük düşünürümüz Yusuf Has Hacib; gözünü kollarsan gönül dilemez. Gönül dilemezse hiçbir şeye tutsak olmaz, diyor, ne güzel söylüyor” şeklinde cevap verdi.

Mevlana’nın dizelerinden örnekler veren Bahçeli, dili bozulmuş kişinin ‘beşer şaşar böyle yerkiyi Peygambere versen bozar’ diyebilirken günaha girdiğini belirtti. Referandumdan dolayı ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirten MHP lideri Devlet Bahçeli, ellerinin ayaklarına dolaştığını belirterek işlerinin yolunda gitmeyeceğini söyleyerek gözdağı verdi.

Bahçeli, Hollanda’nın Türkiye’ye karşı olan tutumunu da eleştirerek, kötü niyetinin kurbanı olduklarını belirterek 15 Mart’ta seçimlerde kendilerine Türk tokadı indirildiğini sözlerine ekledi. Sözlerine devam eden Bahçeli “Hollanda’da varlık mücadelesi veren Türk soylu kardeşlerim muhataplarına demokrasiyi öğretti, sandıkta mesajı verdi, tahammülsüzlüğü yendi. Tek yönlü sokakta iki tarafı kontrol ederek karşıya geçmeye gerek yoktur.Bu tedbirden çok, tedirgin bir telaşın ürünüdür. Avrupa telaşlıdır.” dedi.

YORUM EKLE