04 Ocak 2017 Çarşamba 22:15
Atilka Kaya MHP'den istifa etti! İşte Atila Kaya istifasının nedeni!

MHP'de istifa depreminin en büyüğü yaşandı. MHP'nin en önemli kişilerinden MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, istifa etti. Anayasa değişikliği oylamasında hayır cevabı vereceğini açıklayan Kaya'nın istifası, büyük yankı uyandırdı. İstifasını sunan Kaya, Devlet Bahçeli'nin anayasa teklifine evet diyeceğini açıklamasının ardında  istifa ettiğini açıkladı. Ülkücülüğe inandığını savunan isim, anayasa değişikliğine vicdanen evet demesinin ahlakına aykırı olduğunu savundu ve iki yüzlü davranmaması gerekliliğini savunarak istifasını verdi.

MHP GENEL SEKRETERİ DOĞRULADI

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, gazetecilerin kendisine Atila Kaya'nın istifasının gerçek olup olmadığını sorması üzerine ''evet, Kaya'nın istifası elimize ulaştı'' şeklinde açıklama yaparken, kabul edilecek mi sorusunun yanıtını da gecikmeden verdi. Büyükataman, kendisine yöneltilen Atila Kaya'nın istifasının kabul edilip edilmeyeceği sorusuna "İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır, kendi beyanıdır.  İstifa etmiştir" yanıtını verdi. 

ATİLA KAYA MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Uzun süredir istifa edeceğini açıklamadığı ve bu kararının da vicdanen kendini ahatlatacağını savunan Atila Kaya, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi.  İstifasının gerekçesini anlattığı basın açıklamasından kareler

"Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliğini korumakta ve tartışılmakta olan kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek anayasa değişikliği teklifi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir. 

Bütün hayatım uğrunda mücadele ile geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliği teklifine hayır, dememi emrederken iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir. Bu şartların bir gereği olarak halen yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. 
İstifama hiç kimse tarafından kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir. Saygılarımla."

BAHÇELİ'NİN EN GÜVENDİĞİ KİŞİYDİ

Parti işelri konusunda en güvenilir kişilerden biri olduğu açıklaması, Hürriyet Gazetesi'ne verilen bir demeçte açıklanırken, girdiği kalp ameliyatı sırasında da partiyi Kaya'ya emanet etimştir dedi.

Son Güncelleme: 05.01.2017 08:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ÜLKÜCÜ 2017-01-09 22:15:01

bu adama iyi bakın. Bu adam bizim liderimizin en güvendiği adamdı. Ancak hain fetönün satın aldığı kişilerden biriymiş,atık yurttasulh örgütüne katılıp yeni bir tuzluk partisi kurar herhalde